Bartın seçim sonuçları: Kıran kırana yarış var

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’da seçim sonuçları şekillenmeye başladı. İlk gelen verilere göre Cumhurbaşkanlığı yarışında sandıkların yüzde 40‘ı sayıldı. Erdoğan %65’le yarışı önde götürüyor. Kılıçdaroğlu’nun oy oranı ise %28 olarak görülüyor. Sinan Oğan ise %5 barajını aştı.

BARTINSTAR/SEÇİM2023

Milletvekilliği oylarıyla ilgili çarpıcı bir yarış var. Elde ettiğimiz bilgilere göre oyların yarıya yakını sayıldı. Buna göre üç aday öne çıktı. AK Parti % 39,13, CHP ise % 28,23, MHP yüzde 24,49, oranında görülüyor. AK Parti’de oy kaybı olsa da Yusuf Ziya Aldatmaz’ın seçilmesi büyük olasılık. CHP adayı Aysu Bankoğlu, Cemal Akın’ı geçti. İki aday arasında büyük bir fark yok. Bu sonuca göre Yusuf Aldatmaz ve Aysu Bankoğlu seçimi kazanıyor.

CHP ofisindeki veri akışına göre ise AK Parti %36, CHP %31, MHP ise %23 oranına sahip. bu verilere göre ise Yusuf Aldatmaz ile Aysu Bankoğlu Meclis’e gidiyor.

MHP ofisinde ise farklı rakamlar konuşuluyor. Son aldığımız bilgiye göre MHP’nin bin (1000) oy kadar önde olduğu belirtiliyor. MHP’nin tuttuğu listeye göre AKP %43, MHP %29, CHP ise %27. Buna göre de Yusuf Aldatmaz ve Cemal Akın milletvekili oluyor.

Ayrıntılar geliyor…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın seçim sonuçları: Kıran kırana yarış var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir