Bartın Tabib Odası’nın Tıp Bayramı mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Tabib Odası Başkanı Dr. Ahmet Çatı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayınladığı basın bildirisinde “Sağlık çalışanları tükendi. Maddi ve manevi destek bekliyoruz” dedi.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Tabib Odası’nın “İstanbul işgal altındadır. Tıp öğrencileri, dönemin ünlü hekimlerinin de katılımıyla işgali protesto ederler. Henüz Atatürk Samsun’a çıkmamıştır. Yani hekimler, özgürlük ve bağımsızlık hareketini başlatmışlardır. Bu nedenle 14 Mart biz sağlık çalışanlarının bayramıdır” sözleriyle başlayan basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Bir can kurtarmaktan, bir hayatı iyileştirmekten daha önemli ne olabilir. Hekimlik mesleğini adım attığımız ilk andan itibaren mesleki ve toplumsal sorumluluk bilinci, üzerimizden çıkarmadığımız beyaz önlüğümüz gibi varlık sebebimizi oluşturur.

Covid-19 pandemisinin 1 yılını doldurduğu bu günlerde onurla mesleğimizin gereğini yaptık. Toplumu ve sağlık sistemini esastan etkileyen bu pandemi sürecine, kamusal, mesleki ve etik sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalıştık.

DESTEĞİ VAATLERDE DEĞİL FİİLEN GÖRMEK İSTİYORUZ

Ancak, artık hekimlerin ve sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu boğucu ortamın görülmesi ve tükendiklerinin farkına varılmasını istiyoruz. Topluma adanmış bir mesleğin onurlu üyeleri olarak gelecek kaygısı duymadan görevimizi yapmak istiyoruz. Her hekimi ve her sağlık çalışanını değerli gören bir anlayışla, maddi ve manevi desteği vaatlerde değil, fiilen, hemen ve sürekliliği sağlayarak gösteren bir sağlık yönetimi istiyoruz. Tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı kutlu olsun.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Tabib Odası’nın Tıp Bayramı mesajı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir