Bartın TOKİ konutlarıyla ilgili sorunda sürpriz gelişme

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Dallıca’daki TOKİ konutlarının kanalizasyon sorunu nedeniyle evlerine taşınamayan hak sahiplerini yakından ilgilendiren haber Ankara’dan geldi. AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Aldatmaz, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u ziyaret etti, sorunu aktardı. TOKİ Başkanlığı, çözüm için Bartın Belediyesi’ne 15 milyon TL kaynak aktarılmasına karar verdi.

BARTINSTAR/ANKARA

Bartın Dallıca’daki 424 konutluk TOKİ projesindeki hak sahipleri bu günlerde dertli mi dertli. Fiziki olarak büyük oranda tamamlanmasına karşın, arıtma sistemi yapılamadığı için hak sahipleri evlerine taşınamıyor. Nedeni ise kanalizasyon sisteminin henüz yapılamamış olması.

Sorunun kaynağı, ilk projeye kadar uzanıyor. TOKİ, konut alanına paket arıtma yapılmasını projeye koymuştu. Ancak Dallıca köyü muhtarlığı, köyün sularına zarar vereceği endişesi ile paket arıtmaya karşı çıkınca, gecikme yaşandı.

bartinstar

Bartın Valiliği, Bartın Belediyesi ve AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, sorunun çözümü için uzun süredir çaba harcıyor. Bartın heyeti, paket arıtma yerine kanalizasyon hattının Bartın Belediyesi arıtma sistemine bağlanması konusunda karar kıldı. Ancak bu, maliyetli bir işti.

ALDATMAZ TOKİ BAŞKANI ÖMER BULUT’A GİTTİ

bartinstar

Sosyal medyada gruplar oluşturan, mağduriyetlerini her platformda dile getiren hak sahiplerini bir nebze rahatlatan haber Ankara’dan geldi. Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, TOKİ Başkanlığı’na giderek yaşanan sorunu birinci ağızdan TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a aktardı. Soruna en kısa sürede çözüm bulunması için destek istedi.

Aldatmaz’ın bu girişimi karşılıksız kalmadı. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Bartın Belediyesi’ne 15 milyon TL kaynak aktarılmasına karar verdi. Buna göre TOKİ, paket arıtmadan vazgeçecek. Konutların kanalizasyonu da Bartın Belediyesi arıtma sistemine dahil edilecek.

Ancak ödeneğin ne kadar zamanda geleceği, Bartın Belediyesi’nin projeyi ne kadar sürede gerçekleştireceği konusu, hak sahipleri açısından önemli. Zira şehirde kiralar pahalı ve hak sahipleri bir an önce evlerine kavuşmak istiyor.

Sorunun Mart ayına kadar çözülmesi ve TOKİ konutlarında yerleşimin ilkbahar aylarında başlaması öngörülüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın TOKİ konutlarıyla ilgili sorunda sürpriz gelişme
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir