Bartın yeni devlet hastanesinin anjiyo ünitesi geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalp hastalıklarına yönelik Bartın’da büyük eksikliği hissedilen anjiyo ünitesi, tamamlanma aşamasına gelen yeni devlet hastanesine ulaştı. Yeni hastanede Bartın’da olmayan çocuk yoğun bakım ve yanıt üniteleri de kurulacak.

BARTINSTAR/SAĞLIK

Şiremirçavuş Mahallesi’nde yapımı tamamlanma aşamasına gelen yeni Bartın Devlet Hastanesi, önemli bir aşamayı geride bıraktı. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen anjiyo ünitesi Bartın’a ulaştı. Kurulum ve montaj çalışması başladı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, İl Başkanı Yaşar Arslan ve Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özkan Pulat, anjiyo ünitesinin Bartın’a ulaşması nedeniyle açıklamalarda bulundu.

KALP HASTALARINA BARTIN’DA STEND UYGULANABİLECEK

Başhekim Özkan Pulat, yeni hastanenin faaliyete geçmesiyle kalp hastalarına yönelik stend uygulamasının Bartın’da yapılabileceğini söyledi. Tek oda şeklinde 400 yatak kapasiteli hastanenin ihtiyaç halinde bu kapasitesinin genişletilebileceği bilgisini verdi.

Yusuf Aldatmaz ise uzun zamandır Bartın’ın ihtiyacı olan anjiyo ünitesinin hastanenin açılmasıyla birlikte hizmete gireceğini kaydetti. “Bartın’ın büyük bir ihtiyacıydı, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kalp hastaları inşallah bundan sonra şehir dışına gitmesine gerek kalmadan burada tedavi edilebilecek. Fiziki olarak tamamlanan hastanemizi de yakın bir dönemde hizmete açacağız” dedi.

ÇOCUK YOĞUN BAKIM VE YANIK ÜNİTELERİ İLK KEZ KURULACAK

Yeni hastanede ekip ve ekipman montajları sürüyor. Şiremirçavuş mahallemizde 127 dönüm alan üzerinde, 95 bin metrekare kapalı alana sahip hastanede, küçük bir şehir hastanesi kıvamında olacak.

Tek odalı 400 yatak kapasitesine sahip hastane, gerekli durumlarda 575 yatak kapasitesine kadar çıkarılabilecek. Sismik izolatörleri ile depreme dayanıklı inşa edilen hastanede 132 poliklinik yer alacak.

14 ameliyathane, 1 anjiyo ünitesi, 24 diyaliz ünitesi, 66 yoğun bakım yatağı, 58 acil servis yatağı ve 730 araçlık açık otoparkı olacak yeni hastane, Aladağ’daki Kadın-Çocuk hastanesiyle birlikte tek çatı altında hizmet verecek.

Yeni hastane, Bartın’da olmayan çocuk yoğun bakım ve yanık ünitelerini de içerecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın yeni devlet hastanesinin anjiyo ünitesi geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir