Bartın’a izinsiz girmek isteyenler, bu haberi iyi okuyun

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

9 Mayıs’ta Perşembe-Bartın sınırında durdurulan minibüste yer alan 12 işçiden birinin Koronavirüs testi pozitif çıktı. Kocaeli’ndeki hastane inşaatından gelen diğer işçiler kontrol altında.

74MEDYA/GÜNDEM

Tedbirlere sıkı sıkıya uymanın ne kadar önemli olduğu bir kez ortaya çıktı. Seyahat izin belgesi niteliği taşımayan belgelerle seyahat eden 9 Mayıs’ta Zonguldak’a bağlı Perşembe’den Kozcağız istikametine gelirken kontrol noktasında durdurulan araçtan 12 işçi indirildi. Kocaeli’nde hastane inşaatında çalışan 12 işçi, öğrenci yurdunda 14 gün karantina altına alınmıştı.

DİĞER 11 İŞÇİ NEGATİF AMA BU DURUM YANILTMASIN

O işçilerden alınan test sonuçları geldi. Bartın Valiliği açıklamasına göre 1 işçinin Koranavirüs testi pozitif çıktı. Aynı minibüste seyahat eden diğer 11 işçinin testinin negatif çıksa da ileriki günlerde pozitife dönebilme ihtimali nedeniyle zorunlu karantinaya devam edildiği bildirildi.

HASTANEDE YURT KARANTİNASINDA FİLYASYONLA TESPİT EDİLMİŞ 10 VAKA VAR

Bartın Valiliği tarafından yapılan açıklamada Bartın’da tedavisi devam eden 10 vakanın tamamen il içi vakalar olduğu belirtilirken şu ifadelere yer verildi: Bu vakalar bile filyasyon çalışmaları sonucunda tespit edilip test sonuçları yurt karantinası sırasında belli olan kişilerdi. İlimize giriş yapmak isteyen kişilerin zorunlu olarak karantinaya alınması uygulaması sonucunda, dışardan gelen ve pozitif çıkan vakanın ve muhtemel vakaların köylerindeki hoşgeldin temasları ve il içindeki izin nedeniyle yapacakları temaslar önlenmiş oldu.

İçerideki vakalarımız bitmek üzereyken dışarıdan gelen kişilerin sağlık durumları netleşene kadar zorunlu olarak karantinada tutulma uygulaması, özellikle seyahat yoğunluğunun olduğu bayram tatili günlerinde de devam edecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’a izinsiz girmek isteyenler, bu haberi iyi okuyun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir