Bartın’da 38 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci dönem sona erdi. Bartın’da 130 okulda karne heyecanı yaşandı, 2 bin 104 öğretmen ve 38 bin 689 öğrencinin iki hafta sürecek sömestr tatili başladı.

BARTINSTAR/EĞİTİM

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Kemal Sabriye Ocakçı İlkokulunda düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem karne dağıtım törenine katıldı.

Karne alma sevincini yaşayan öğrencilerin heyecanına ortak olan Vali Arslan, başarılı bir dönemi geride bırakan tüm yönetici ve öğretmenlerimize fedakar çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Arslan, dönem boyunca özverili bir şekilde çalışan tüm öğrencilerimizin yarıyıl tatilini aileleriyle birlikte verimli bir şekilde değerlendirerek mutlu ve sağlıklı bir tatil geçirmelerini diledi.

bartinstar

Karne dağıtım törenine AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı ile protokol üyeleri katıldı.

VALİ NURTAÇ ARSLAN, ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLELERE SESLENDİ

bartinstar

Vali Arslan, öğrencilere “Birinci dönemi geride bırakarak yarıyıl tatiline ulaştınız. Her birinizin emekleri, çabaları ve özverisi takdire değer. Karnenizdeki notlar ne olursa olsun, bilmenizi isterim ki her birinizin kendine özgü yetenekleri ve potansiyeli var. Bu tatili bir boşluk olarak değil, eksiklerinizi tamamlayacağınız, ‘Telefonumu Bırakıyorum, Kitabımı Okuyorum’ projemize katkı sunmaya devam edeceğiniz, faydalı bilgiler edineceğiniz verimli bir zaman dilimi olarak değerlendirmelisiniz” diye seslendi.

Öğretmenlere de “Eğitimin her zaman önceliğimiz olduğunu bir kez daha ifade ederken, gösterdiğiniz özen ve hassasiyet için teşekkür ediyorum” diye seslenen Vali Arslan’ın velilere de bir mesajı vardı: “Yarıyıl tatili, öğrencilerimiz ve ailelerinin bir araya gelerek dinlenme ve birbirleriyle kaliteli zaman geçirme fırsatı sunan bir dönemdir. Sizlerin de bildiği gibi her çocuğun güçlü ve zayıf yönleri vardır. Karnedeki notlar, sadece bir dönemin değil, öğrencilerin genel öğrenme sürecinin bir parçasıdır. Bu süreci anlamak, eksikleri belirlemek ve çözüm yolları bulmak çocuklarımızın daha iyi bir şekilde gelişmelerine yardımcı olacaktır. Çocuklarımıza destek olalım, onlara güven aşılayalım ve beraberinde eksiklerini giderme konusunda çalışmaya teşvik edelim.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’da 38 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir