Bartın’da barkodlu bileklik uygulaması başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs’le mücadele kapsamında sigara içilmesi yasaklanan sokak ve caddeler belirlendi. Covid-19 hastalarına ve temaslılara barkodlu bileklik uygulaması başlatıldı.

BARTINSTAR/SAĞLIK

Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında bugün toplanan Hıfzıssıhha Meclisi ardından yapılan bilgilendirmede şu açıklamalar yapıldı:

Bartın genelinde filyasyon çalışmaları ile tespit edilen pozitif vaka ve bu vakaların temaslılarının takibine katkı sağlamak üzere bu kişilere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından barkotlu hasta bilekliği takılmasına, bu vatandaşların izolasyon süresi içerisinde barkotlu hasta bilekliklerini hiçbir surette çıkartmamalarına, ev izolasyonunu takip eden ekiplerin bileklik kontrolü de yapmalarına, bilekliği çıkardığı tespit edilenler ile kolunda hasta bilekliği olduğu halde sokağa çıkanların karantina kurallarını ihlal etmelerinden dolayı idari ve adli işlemlerin yapılarak karantina yurduna sevk edilmelerine, kolunda bileklik olduğu halde izolasyon kurallarını ihlal ederek işletmelerden mal ve hizmet talep eden bu kişilere şehirdeki işletmeler tarafından hiçbir surette mal ve hizmet sunulmamasına,  bu kişilere hizmet sunan işletmeler hakkında da idari ve adli işlemlerin başlatılmasına karar verildi.

İŞTE SOKAKTA SİGARA İÇMENİN YASAK OLDUĞU CADDE VE SOKAKLAR

Toplantıda Bartın’da sigara içmenin yasak olduğu cadde ve sokaklar da tek tek belirlenerek ilan edildi. İşte o alanlar:

Bartın Merkez:  

Bülent Ecevit Bulvarı, Sıtmayanı Caddesi, 155. Cadde, Şadırvan Caddesi, Su Terazisi Sokak, Piryamcılar Caddesi, Hendekyanı Caddesi, Karakaş Caddesi, İskele Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, 165. Sokak, Tersane Caddesi, Yukarıçarşı Caddesi, Hükümet Caddesi, Hamam Caddesi, Davut Fırıncıoğlu Caddesi, Ahçeloğlu Sokak, Eski Konak Caddesi, Koca Müftü Sokak, Aladağ Caddesi ve Turgut Işık Caddesi’nde.

Kozcağız:

Mustafa Kemal Paşa Caddesi’nin İş Bankası binası ile Kozcağız Belediyesi hizmet binası arasında,

Hasankadı:

Cumhuriyet Caddesi ve Yıldıray Baştürk Sokak’ta, il merkezindeki semt pazarlarında, otoparklarda, dolmuş ve otobüs durakları ile terminallerde ve bankamatik önleri.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’da barkodlu bileklik uygulaması başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir