Bartın’da İbrahim Usta’nın tamirhanesinden çıkan mucize!

Kara’nın bacaklarını kırıp yola attılar. Afacan’ın patisini otomobille ezdiler! 30 yıllık motor ustası İbrahim Çelik Kara'ya platin taktırdı, Afacan'ın ayağını da alçıya aldırdı.

Yalı’da İbrahim Çelik’e ait motor tamirhanesi, sokaktaki dostlarımızın can simidi haline geldi. 55 yaşındaki motor ustası Çelik, ölmek üzere bulduğu köpek ve kediye nefes oldu.

BARTINSTAR/FOTO GALERİ


Bu kara tüylü, kara bakışlı köpeğin adı da, tahmin edeceğiniz üzere Kara… Bir ay önce Potbaşı’nda arka bacakları kırılıp yol kıyısına atılmış vaziyette bulundu. Vicdanları sızlatan görüntü, “insandan daha zalim kimse yok” dedirtmeye yetip de arttı bile.

Kara’nın gözü yaşlı halini, tıpkı onlar gibi masum çocuklar gördü. Durumu içler acısıydı. Yaralı hayvanı kucaklayıp hemen Orduyeri Köprü’nün altında motor ustası olarak işletme çalıştıran İbrahim Çelik’e götürdüler. Hayvan sevgisiyle tanınan İbrahim abileri, onları geri çevirmezdi.

Tahmin ettikleri gibi de oldu. İbrahim Çelik hemen koştu, tanıdık veterinere götürdü Kara’yı. İki bacağına platin takıldı Kara’nın. Kırılan kemikleri tedavi edildi. Ölümden dönmüştü Kara, minnetle baktı kurtarıcısına…

Hepimiz gibi köylü çocuğu İbrahim Çelik. 30 yıllık motor ustası olduğuna bakmayın, hayvan sevgisiyle dolu yüreği. Tavukları var hala, dükkanı kedilerle dolu. Onlardan biri de Afacan. Tıpkı adı gibi yaramaz. Onun da ön ayağı alçıda. Dükkanın önünde bulmuşlar, belli ki otomobil geçmiş üzerinden.

İyi olacak hasta misali, İbrahim usta onun da imdadına yetişmiş bir gece vakti. Kırık kemikler alçıya alınmış. Şimdi alçılı ayağı ile sobanın arkasında mırıldanıp duruyor. Bir insan görmeye görsün, zıplamasa da alçılı ayağıyla hemen geliyor kucağınıza…


“İbrahim Usta, nasıl oluyor bu iş, maliyetli değil mi” diye soruyoruz. Olmaz olur mu diyor hemen, Kara’nın platinleri iki bin lira. Ama sağ olsunlar çocuklar yardım ediyorlar. Yoksa bu duruma yetişmek mümkün mü? Bir sokağa çıkma yasağı günü tanıyoruz İbrahim Usta’yı. Ve şahitlik ediyoruz; elleri nasırlı, yüreği insan…

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)

HIZLI YORUM YAP

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
22.412.505

VAKA

2.290.032

İYİLEŞME

24.641

ÖLÜM

20.122.473

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
97.855.365

VAKA

53.932.605

İYİLEŞME

2.099.047

ÖLÜM

43.922.760

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.