Bartın’dan 1000 seçmen İstanbul’a taşındı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihi İstanbul seçimi için oy verme işlemi devam ediyor. Oy kullanmak için yaklaşık bin seçmenin İstanbul’a geldiği tahmin ediliyor. AK Parti Bartın örgütü, seçim için Bartın’dan 10 otobüs kaldırdı. Zonguldak ve Karabük’te de hummalı bir çalışma yürütüldü. Kimisinin bileti alındı, özel araçlarla da organizasyon yürütüldü. 

Sonucu heyecanla beklenen İstanbul seçimi için seçmen kaydı İstanbul’da olan seçmenler, başta AK Parti ve CHP’nin düzenlediği organizasyonlarla İstanbul’a taşındı. AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, yaptıkları organizasyona ilişkin 74medya’ya bilgi verdi. İstanbul seçiminde Bartınlı seçmenin kilit rol oynayacağını ifade eden Kalaycı, “Seçim öncesi elimizden geleni yaptık. Sonuç ne çıkarsa çıksın hayırlısı olsun. Gönlümüz tabi ki partimizin kazanmasından yana. Emeklerimizin zayi olmasını istemiyoruz. Bartınlı seçmenleri İstanbul’a ulaştırmak için 10 otobüs kaldırdık. İstanbul’da 100 bin Bartınlı yaşıyor. Şehrimiz İstanbul seçimleri için kilit rol oynayacak. Tabi bireysel gidenlerde oldu. Çıkacak sonuç ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Hasankadı’da yaşanan sel felaketine değinen Kalaycı, yaşamını kaybeden vatandaşların ailelerine baş sağlığı ve sabır diledi. Kalaycı, devletin tüm kurumlarının Hasankadı için seferber olduğunu, diğer partilerle birlikte Hasankadı için birlik, beraberlik ve dayanışma örneği sergilendiğini ifade etti.

CHP de seçim için Bartın merkez ve Ulus’tan araçlar tahsis etti.

ZONGULDAK’TAN AK PARTİ 1500, CHP 700 SEÇMENİ İSTANBUL’A TAŞIDI

Öte yandan seçim için Zonguldak ve Karabük’te de hummalı bir çalışma yürütüldü. Zonguldak’tan 3 bin dolayınca seçmenin İstanbul’a ulaştığı belirtiliyor. AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 9 otobüs kaldırdıklarını, biletini aldıkları ve kendi araçları ile gidenlerle birlikte 1500 seçmeni İstanbul’a ulaştırdıklarını söyledi. Zonguldak’ta CHP de 700 seçmeni otobüslerle İstanbul’a taşıdı.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, İstanbul seçimleri için tatillerini yarıda kesip oy kullanmak isteyen 500’ün üzerinde vatandaşı İstanbul’a gönderdiklerini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’dan 1000 seçmen İstanbul’a taşındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir