Bartın’ı değerli yalnızlığından kurtarmak zorundayız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozkurt “Türkiye’nin en büyük ormanlarına sahibiz, Orman Genel Müdürlüğü’nde bir yöneticimiz yok. Türkiye’nin en büyük madenlerine sahibiz; TTK genel müdürlüğünde bir yöneticimiz yok. Bartın’ı bu değerli yalnızlıktan kurtarmalıyız” dedi.

BARTINSTAR/SİYASET

AK Parti aday adayları, kesin listelerin açıklanmasına günler kalan vatandaşla buluşuyor, sorunları dinliyor. Bartın’da yaptığı tanıtım faaliyetleri ile dikkat çeken Mustafa Bozkurt da o isimlerden biri. Aslen Kumlucalı olan Mustafa Bozkurt, Kurucaşile, Bartın, Amasra, Kozcağız, Ulus ve Abdipaşa’da ziyaretler yaptı, son olarak Kumluca’da gençlerle iftarda buluştu. Yaklaşık 150 Kumlucalı’nın katıldığı iftar ardından çalışma hayatını İstanbul’da sürdüren genç bir vatandaş Bozkurt’un yanına gelerek dert yandı. İki yıl önce İstanbul’da bir işe girmek için kendisine referans olacak güçlü isimler aradığını kaydeden vatandaşı dikkatle dinleyen Mustafa Bozkurt, “Bartın’ı bu yalnızlıktan kurtarmamız lazım. Bunun için mücadele ediyoruz” dedi.


Kumlucalı beldesinde gençlerle sık sık bir araya gelen Mustafa Bozkurt, AK Parti’nin en genç aday adayı.

“Bu yola çıkarken Bartın’a ne verebilirim, ne katabilirim diye çok düşündüm” diyen Mustafa Bozkurt, aynı sorunu kendisinin de yaşadığını belirterek şunları anlattı: “Bu şehirde yapılabilecek pek çok proje var. Anlatmaya kalksam saatler sürer. Ancak bu anlattığın en önemlisi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2019’da el değiştirince benim gibi pek çok arkadaşımız yerinden edildi. Mobing uygulandı. Tam o süreçte ben de Şile Belediyesi’ne geçiş yapmak, memuriyet hayatıma devam edebilmek için çaba harcadım.

Başvuru yaptım ama referans önemliydi. AK Parti il başkanlığında da değişim yaşandığı bir dönemdi. O gün Bartın bürokrasisinin, Bartın dayanışmasının, Bartın gücünün Türkiye’nin hiçbir köşesinde olmadığını üzülerek gördüm. Ben Bitlisli bir bürokratın referansı ile Şile Belediyesi’ne geçiş yapabildim. Böyle bir şey olur mu? Türkiye’nin büyük ormanlarına sahibiz, Orman Genel Müdürlüğü’nde bir yöneticimiz yok. Türkiye’nin en büyük madenlerine sahibiz; TTK genel müdürlüğünde bir yöneticimiz yok. Türkiye’de en çok imama sahip şehriyiz; Diyanet’te tek temsilcimiz yok. Türkiye’nin en güzel sahillerine sahibiz; Turizm Bakanlığın’nda çalacak kapımız yok. İşte ben tam da bu yüzden yola çıktım. Seni çok iyi anlıyorum. Bartınlıları bu değerli yalnızlıktan kurtarmak için mücadele edeceğime söz veriyorum.”


Mustafa Bozkurt toplumun her kesiminden Bartınlılar’la buluşarak sorunları dinliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’ı değerli yalnızlığından kurtarmak zorundayız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir