Bartın’nın iki köyünde karantina kararı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Umumi Hıfzıssıhha meclisinde Coronavirüs’le mücadele kapsamında iki köy karantinaya alındı. O köyler merkez Uğurlar ve Bakraçboz’un Bodra mahallesi oldu. Yeni test sonuçları pozitif gelince Bakraçbozun’un tamamına giriş çıkış yasaklandı.

İşte o kararlar:

*Yapılan incelemeler ve filyasyon çalışmaları sonucu İlimiz Merkez Uğurlar Köyünde Covid-19 pozitif vakaların görülmesi ve koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmesini engellemek amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. ve 72 maddeleri kapsamında 17.04.2020 tarih ve saat 23:00 itibari ile Uğurlar Köyünde ikinci bir karara kadar karantina tedbirinin uygulanmasına,

*İlimiz Merkez Bakraçboz Köyü Bodra Mevkii No:145, Bodra Mevkii No:182, Bodra Mevkii No:59 adreslerindeki yaşayan bazı vatandaşlarımızda Covid-19 pozitif vakalarının görülmesi ve aynı hanelerde yaşayan temaslı sayısının fazla olması nedeniyle, koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmesini engellemek amacıyla bu hanelerde Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27.ve 72 maddeleri kapsamında 17.04.2020 tarih ve saat 23:00 itibari ile ikinci bir karara kadar karantina tedbirinin uygulanmasına karar verildi.

*Usulüne göre alınan, ilan ve tebliğ edilen bu kararların uygulanmasında ihmal ve kusuru görülenlerin eylemleri başka bir suç oluşturmuyorsa TCK’nın ilgili maddeleri gereğince cezalandırılmasına,

*Alınan bu kararların İl Sağlık Müdürlüğü tarafından takip edilmesine karar verilmiştir.

YENİ TESTLER BAKRAÇBOZ’DAKİ DURUMU DEĞİŞTİRDİ

Bu açıklamadan bir gün sonra Bakraçboz’da yapılan test sonuçlarına göre pazitif vaka sayısının arttığı, bu nedenle köyün tamamımın karantinaya alındığı ilan edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’nın iki köyünde karantina kararı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir