Bartınspor kaptanı yeniden görevinin başında

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devrek Belediyespor yenilgisi ardından eski Teknik Direktör Talat Özden tarafından ani bir kararla kadro dışı bırakılan Bartınspor kaptanı Fatih Sercan Ekici, yeniden takıma dönüyor.

Eski teknik kadronun hatalarını toparlamaya çalışan yönetim devreye girerek Kaptan’a iade-i itibar yaptı yeniden takıma davet etti. Ekici’nin de davete olumlu yanıt verdiği öğrenildi.

MURAT İZLER HARİKA ÖZETLEDİ:

Yaşanan süreçle ilgili Bartıninfo internet sitesine yazdığı yazılar ile tanınan ve Bartınspor taraftarı Murat İzler, sosyal medya hesabından “Bazen vahim hatalar yapıyoruz” başlıklı bir yazı kaleme aldı. İşte İzler’in kaleminden o değerlendirme:

Bazen vahim hatalar yapıyoruz..

Fatih Sercan Ekinci Bartın sporun iddiasını kaybetmeden önceki takım Kaptan’ı idi. Hopaspor’da oynadığı üst düzey futboldan sonra şampiyon takımın stoperi olarak Bartınspor’a transfer edildi. Doğru karar idi alkışladık. Çünkü sadece bir futbolcu değil düzgün bir karakter, takımıma ruh katacak bir savaşçı, takımın gelecekteki teknik kadrosunda da örnek profesyonel transfer edilmişti.

Lakin biz onu kadro dışı bıraktık. Neden bıraktık, görevlerini yaptığı için… çünkü takım arkadaşlarının primlerini alamadığını, aile geçindiren topçuların zorda olduğunu yönetime, çare bulamayınca da basına anlattığı, antrenörün yanlışlarını yüzüne söylediği için… Her kafadan ses çıkacağına bunları kaptanın söylemesi aslında en güzeli olmasına rağmen hazmedemedik.
Biz bu insani çığlığı duyamadık, onun aslında önce insan olduğunu göremedik, evine yolladık. Onu anlamak kazanmak istemedik. Kaptana kaptanlık yaptırmadık. Asli görevini yaptırmadık.
Her neyse yanlıştan dönüldü. Artık sosyal medyadan da kazanamadığımız maçlardan sonra kaptana sallamayı bırakalım. İlk maçta bağrımıza basalım.
Arkadaşlarının emeğini hakkını savundu emekten yana tavır aldı diye hain ilan etmeyelim. Eğer veremeyeceksek takımın imkanları yoksa prim vaad etmeyelim.
İkinci yarı aslında yapılan en iyi transferin Fatih olduğunu anlayacaksınız. Liderlik ruhunu arkadaşlarıma da yansıtacak ve takımdaki toparlanmayı göreceğiz.
Hem biz Hopa’daki bütünlüğü şampiyonluk iklimi mi sağlayabildik mi diye önce kendimizi sorgulamayız.
Her çocuk adındaki misyonu taşır. Fatih İstanbul’u fethettiğinde 21 yaşında idi. Fatih Sercan Ekinci de taraftarın kalbini fethedecek. Zira kendisi çok düzgün bir anne babanın evladı, iyi aile babası düzgün bir vatan evladıdır.
Başarılar Fatih Sercan Ekinci.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartınspor kaptanı yeniden görevinin başında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir