BARTINSPOR’DA FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstifa eden eski Başkan Bulut’un “500 bin lira alacağım var” diyerek parasını istemesi, kongre sürecini kilitledi. Aday olmak isteyenlerin elini kolunu bağlayan bu durum yeni sezon için gelecek yönetime 1.2 milyon fatura demek!

2017-18 sezonunda Bartınspor yönetimine verilen büyük desteğe rağmen şampiyonluk hedefine ulaşılamaması üzerine istifa eden Mehmut Bulut, kongreye saatler kala sosyal medya üzerinden canlı yayınla açıklamalarda bulundu. Yönetimindeki Basın Sözcüsü Ahmet Oktay’ın sorularını yanıtlayan Bulut, bir yandan ‘aday değilim’ dedi, diğer yandan ‘bu kulüp sahipsiz değildir’ mesajı verdi. En önemli açıklaması, kulüpten 500 bin liralık alacağını geri istemesi oldu.

BELEDİYE’NİN 2018 BÜTÇESİ BİLE KULLANILMIŞ

Bulut yönetiminin, kulübün en büyük destekçisi Bartın Belediyesi’nin vereceği 2018 bütçesinin büyük bölümünü kullandığı ortaya çıktı. Kendi hesabıyla 2 yılda kulübe 902 bin lira verdiğini savunan Mehmet Bulut, bunun 500 binini geri istediği söyledi. Bu durum, Bartınspor’a sahip çıkmayı düşünen isimlerin elini kolunu bağladı. Zira sezon başı yapılacak transferler için bir yönetimin en az 500 ila 700 bin lira arasında bütçe oluşturması gerekiyor. Bu da sezon başı 1.2 milyonluk bir bütçeyi gerektiriyor. Bartın’da bu bütçeyi masaya koyabilecek kişi ya da kuruluşun çıkmayacağı anlamına geliyor.

ADAYLIK AÇIKLAYANLAR YETERLİ DEĞİL

Gelelim Bulut’un dün geceki açıklamalarına… Kongre öncesi Bartın Valisi ile AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç’un göreve devam etmesi yönünde kendisini aradıklarını söyleyen Mehmet Bulut, maddi olarak önünü göremediği için aday olmadığını söyledi. “Yorgunluğumuz meydanın boş olduğu anlamına gelmemeli. Altını çizerek söylüyorum; evet yorulduk, şampiyonluğu kaçırmanın şokunu yaşadık ama Bartınspor sahipsiz, çözümsüz değildir. Herkes haddini bilerek ne verebileceğini kamuoyuna paylaşmalıdır” diyen Bulut, şu ana kadar çıkan adayların yeterli olmadığını savundu.

RANT SAĞLAMADIK, 500 BİN LİRA ALACAĞIMI İSTERİM

Elinde bir proje ile ortaya çıkan bir aday göremediğini söyleyen Bulut, kendi yönetimine ilişkin eleştirilere de yanıt verdi. Şampiyonluk hedefine giden takımların harcama kalemleri olacağına dikkat çeken Bulut, rant sağladığı iddialarına öfkeyle yanıt verdi. İki yıllık başkanlığı sürecinde 902 bin lira harcamasının olduğunu, bunun 402 binini almayacağını, ancak geri kalanını istediğini duyurdu.

ALTINÇUBUK’U YÖNETİME ALDIM AMA KATKI SAĞLAMADI

“Cebinde 5 kuruş olmayanlar Bartınspor başkanlığına talip olmasınlar” diyerek sözü adaylıklarını açıklayan ASKF Başkanı Turgut Atınçubuk ile Bartın esnaflarından Candemir Yazıcı’ya getiren Mehmet Bulut, “Bartınspor’u bir vizyona taşıyabilecek isimler değil. Altınçubuk’u ASKF Başkanı olması sebebiyle yönetime aldım. Hiç katkısı olmadı. Yaşına hürmet ederim. Bartın’da futbolun gelişmemesini Bartınspor’a yükleyen herkesin bunu Bartın’ın geleceği adına Altınçubuk’a sormasını isterim” dedi.

ENES ESER’E TEMKİNLİ YAKLAŞTI: YARI YOLDA BIRAKIRLAR

Candemir Yazıcı’ya “Üyeliğini ben yaptım. Kahve köşelerinde dedikodu mekanizması ile bu işler yürümez. Bartınspor ağır sorumluluk, bunun bilincini şu an anlayamazsın ama o staddan atarlar seni” sözleriyle yüklenen Bulut, Bartınspor eski futbolcusu Enes Eser’le ilgili soruya ise temkinli bir yanıt verdi: “Bize ekonomik katkısı oldu. İnşallah ciddi anlamda projeleri ve ekonomisi ile bu işe soyunur. İyi düşün, of oflamaya gelme. Bu millet seni yola koyar, sonra hesap sorar…”

İLK ÖZELEŞTİRİ: İÇ ÇEKİŞME YÜZÜNDEN KAYBETTİK

Açıklamaların kısa bir bölümünde öz eleştiri de yapan Mehmet Bulut, yönetim kurulunda zaman zaman yaşanan çatışmaların ortaya çıkan başarısızlıkta önemli rolü olduğunu savundu. Bulut, başarının gelmesi için şehir olarak yüzde yüzlük bir bütünleşme gerektiğini söyledi.

TARAFTAR KAYGILI: KAVGAYLA SEZONU KAÇIRIYORUZ

İşte tüm bu tartışmalar, yarın toplanacak Bartınspor Olağanüstü kongresi öncesi ortamı iyice gerdi. BAL ligi takımlar yeni sezona önemli transferler yaparken Bartınspor’un hala alacak-verecek tartışmasının içinde olması taraftarları öfkelendirdi. Bartınspor taraftarları, bir an önce belirsizliğin giderilerek yeni sezona hazırlık yapılmasını bekliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BARTINSPOR’DA FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir