Bartınspor’da yeni sezonun şifreleri! Gençleşme nasıl olacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartınspor’da yeni yönetim, sezon planlaması için kolları sıvadı. Başkan Kenan Dursun, hedefe ulaşmak için 3-4 yıllık bir planlamadan söz etti. “Muhtarlarla başlayacak Bartınspor’a olan desteği büyüterek devam edeceğiz. Bartın şehir stadında tarih yazacak bir takımı da beraberce oluşturacağız” dedi.

Bartınspor’la sözleşme imzalayan Sakaryalı teknik adam Kamil Tantaoğlu, 8 yıl Sakarya Köy Hizmetleri’nde futbol oynadı. Ardından Beylerbeyi, 3’üncü Lig’de Sancaktepe ve Esenler, BAL liginde Erenlerspor, Siirt ve Sapanca gibi takımları çalıştırdı. Genç Bartınspor’u kurmaya söz verdi…

BARTINSTAR/SPOR

15 Temmuz 2023’te yapılan olağanüstü kongre ile Kenan Dursun başkanlığında kurulan Bartınspor yönetimi, ilk imzayı Teknik Direktör Kamil Tantaoğlu’na attırdı. Yemen Kahvesindeki imza törenine yönetimden Murat Yıldırım, Tuncay Maden ile sportif direktör olması beklenen güncel deneme bonusu veren siteler Oktay Özçelik yer aldı. İmza töreninde bazı açıklamalar yapan Başkan Dursun, yeni döneme ilişkin düşüncelerini paylaştı. 1935 yılında kurulan Bartınspor’un geçmişte başarıları olsa da 1990’lı yılların sonundan itibaren beklenen sıçramayı yapamadığına dikkat çeken Dursun, yeni dönemim şifrelerini şöyle açıkladı:

 • 15 günlük sürede Bartın’ın gençlerini arayıp bulmak, alt yapıya döndürmek, takımı daha genç kadrolarla oluşturmak, aşamalı olarak lige 3-4 yıllık planlarla bu takımı hedefine birlikte ulaştıracağız.
 • Günü birlik başarılar anladık ki işe yaramadı. 10 yıldır bunu gördük. “O sene bu sene” dedik, o sene bu sene olmadı. Ben bu lafı tersine çeviriyorum. O sene bu sene ama öze dönerek o sene bu sene.
 • Biraz öze döneceğiz, gençleşeceğiz. Dışarıdan bu takıma abiler bulup oynatacağız. Bartınspor formasının hakkını verecek, Bartın’ı hedefine ulaştıracak takımı da yine bu teknik ekiple birlikte başaracağız.
 • Geçmişteki deneyimler bizim tecrübemiz. Bir yanlış iki kere tekrarlanmaz bir on kere tekrarlamışız. 1 sene boyunca bir tane futbolcu yetiştirememişiz. Elimizde futbolcu açısından envanter var ama yerelde yetişmiş, bu takımda yer almış ve bu takımdan ulusal takımlara gitmiş bir tane futbolcumuz son zamanlarda yok.
 • Bartınspor cazibe merkezi olmaktan çıktı. Bartınspor’u yeniden cazibe merkezi haline getireceğiz. Son 15 günde başta amatör spor kulüpleri, Bartın’da faal olan amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileriyle biz Bartınspor’u ve amatör sporu uzun uzun konuştuk. Bu gibi istişareleri sıklaştıracağız.
 • Bartınspor’un U19 ve U18’ini biz amatörlerden taşıyacağımız gençlerle A Takıma hızlı futbolcu yetiştirecek konuma getireceğiz. Bunun mücadelesini de birlikte yapacağız. Kademe kademe gideceğiz. Lig bitene kadar biz pozisyon almaya devam edeceğiz.
 • Gerçekten bir yapılanma içerisindeyiz. Bir taraftan kaynak yapılanmasındayız, bir taraftan gençlerin keşfedilmesiyle ilgili Bartınspor’da ter akıtmış ve “Ben teknik adamım” diyen arkadaşları da bu işe dahil edeceğiz. Bu arkadaşlarla daha çok yetenek keşfini yapmak için çalışmalar yürüteceğiz.
 • Bartın’ın bütün ilçelerinde, beldelerinde arayacağız. Bartınspor’da Bartınlı futbolcuların sayısını arttırmak için her geçen güç çalışmamız ve çabamız bu şekilde devam edecek.
 • Geçen yıllarda hem esnafımız hem de kamu kurum ve kuruluşlarımız yoruldu. Ama Bartınspor’suz bir Bartın olmaz. Biraz fedakarlık edeceğiz. Üzerimize aldığımız yükün farkındayız. Bu bizim Bartın’a borcumuz. Bartınspor’a küslüğü ve dargınlığı olan herkesi kucaklayacağız.
 • Takımımızda en az 10 tane genci oynatmaya gayret edeceğiz. Bizim 260 köyümüz var. Köylerimizin muhtarları başta olmak üzere bizim 3 muhtarlar derneğimiz var, bu derneklerimiz hatırı sayılır derecede destek olacaklar. Muhtarla başlayan kombine bilet kampanyamız olacak. Tüm muhtarlarımız destek oluyor. Muhtarlarla başlayacak Bartınspor’a olan desteği büyüterek devam edeceğiz. Bartın şehir stadında tarih yazacak bir takımı da beraberce oluşturacağız.
 • Biz başarılı olacak bir takım kurmak istiyoruz. Elbette iddialıyız ama kademe kademe. Bu takımın abisi de olacak, orta yaşı da olacak, genci de olacak. Büyük paralar ödeyerek bu işi yapmayı düşünmüyoruz. Bartınspor’da kendini göstermek isteyen o gençleri Bartın görecek.
 • hocayla anlaşma sebeplerimiz var. Biz bizim koyduğumuz hedefe yürüyebilecek hocayla gitmek istedik. Biz aynı pencereden bakamazsak sancı doğar. Baştan aynı pencereden bakacağımızı anlarsak sıkıntı yok.
 • (Belediye başkanlığı adaylığı) Kenan Dursun böyle bir hesapla buraya gelmedi. Öyle anlaşılırsa Bartınspor zarar görür. Bartınspor benim için özel. Bu görevi almak zorunda kaldım mı? Kaldım. Niye kaldım? Herkes oradaydı ancak görev bize düştü. Kaçabilir miydim? Bartınspor’un başarılı olması için ne gerekiyorsa ter akıtmaya hazırız.
 • (Şampiyonluk iddiası) Biz ilk önce bir takımı kuralım. Ben kimseyi beklentiye sokmak istemem. Bütçemize göre takım kuracağız sonuçta. Biz bu ilin gücüne ve kaynaklarına göre bir takım yapacağız. Ama bu takımı genç yapacağız. Bartınlılarla destekleyeceğiz. Bartın’a yakışır bir yerde bu takımı tutacağız.

TANTOĞLU: BAL LİGİ DENEYİMİ OLAN GENÇ YETENEKLERE ÖNCELİK VERECEĞİZ

Bartınspor’la 1 yıllık sözleşme imzalayan Teknik Direktör Kamil Tantaoğlu ise daha önce kamuda yetişen bir alt yapı geçmişi olduğu için Bartınspor’u tercih ettiğini belirterek “Çeşitli profesyonel liglerde hocalık yaptım. Önceliğim hep gençler oldu. Bunda başarılı sonuçlar da aldım. Bartınspor şehir takımı. Buna layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Herkesin ligde bir hedefi var. Bizim de bir hedefimiz ve önceliklerimiz var. Bu önceliklerde sıralı gittiğimiz zaman hedefe ulaşacağımıza inanıyoruz. Belki bu hedefe 2-3 senede, belki 1 yılda, belki de 6 ayda ulaşacağız. Şehir takımları böyledir. Sevinci de üzüntüyü de büyütürler. Biz bunların farkındayız. Bundan sonra bu şehir benim namusum. İnşallah iz bırakırım buradan güzel ayrılırım” dedi. Tantoğlu, hiçbir şey için gel olmadığını belirtirken “Takımı oluştururken önceliğimizi BAL liginde bir iki yıl mücadele etmiş genç yetenekler olacak. Deneyimli isimler de bu gençlere katkı verecek” diye konuştu.

TEKNİK DİREKTÖR KAMİL TANTAOĞLU KİMDİR?

1974 Sakarya doğumlu olan Kamil Tantaoğlu, tahmin edileceği gibi futbolcu bir gelenekten geliyor. 1994-95’te Siirt’te başladığı futbolculuk kariyerini Sapancaspor’un 3 yıl formasını giyerek sürdürdü. 2000 yılında Sakarya Köy Hizmetlerispor’un alt yapısında iki yıl forma giyen Tantaoğlu, 2002’den itibaren 6 yıl boyunca A takımın formasını giydi. 2010-13 yılları arasında Beylerbeyispor’da iki yıl yardımcı hocalık, 1 yıl da teknik direktör olarak görev yaptı. BAL Ligi’nde Garajlar Taç Spor’u bir yıl çalıştırdı. 2016-18 arasında 3. Lig ekibi Sancaktepe’de yardımcı hoca, ardından da yine 3. Lig ekibi Esenler Erogspor’da 2 yıl yardımcı hoca olarak görev yaptı. Son olarak BAL ligi ekiplerinden Erenlerspor’u çalıştırdı.

Bartınspor’a 74 doğumlu yeni hoca! Sportif Direktör tanıdık

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartınspor’da yeni sezonun şifreleri! Gençleşme nasıl olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir