Bazı mahallelerde hala elektrik yok! BEDAŞ’tan açıklama var

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’la birlikte Zonguldak, Devrek, Ereğli’de de elektrik kesildi. Bartın’da Ağdacı gibi bazı mahallelere hala elektrik verilemedi. BEDAŞ, bir saat önce açıklama yaptı: Kar yağdı, hatların üzerine ağaç devrildi..

BARTINSTAR/GÜNDEM

Bartın genelinde 6 saati aşan kesinti ardından şehrin büyük bölümüne elektrik verildi. Ancak bazı mahallelere hala verilemedi. Ağdacı, o mahallelerden biri. Vatandaşların yoğun tepkisine neden olan olay ardından Başkent EDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü, yaklaşık 1 saat önce bir açıklama yaptı. Açıklamada hava şartlarının enerji hatları üzerinde oluşturduğu hasarın Başkent EDAŞ ekipleri tarafından tespit edildiği, kesintiden etkilenen bölgelere en kısa sürede enerji sağlamak için arıza giderme ve tekrar enerji verme çalışmaları yürütüldüğü belirtildi.

İşte o açıklama:

“Batı Karadeniz’de etkili olan yoğun fırtına ve kar yağışı sebebiyle Zonguldak ve Bartın’da bazı bölgelere enerji verilememektedir. Enerji kesintisinde, yoğun fırtınaya eşlik eden aşırı kar yağışı ile buzlanmanın elektrik direkleri ve enerji nakil hatlarına verdiği zarara ek olarak, kar yükü ve fırtına nedeniyle hatların üzerine devrilen ağaçlar etkili olmaktadır.

Kesintiden, Zonguldak’ta Merkez, Ereğli, Devrek ve Çaycuma ilçelerinin bir kısmı ile Bartın’da Ulus ilçesinin bir bölümü ve merkeze bağlı bazı mahalleler etkilenmektedir. Hava şartlarının enerji hatları üzerinde oluşturduğu hasar Başkent EDAŞ ekipleri tarafından tespit edilmiş, kesintiden etkilenen müşterilerimize en kısa sürede enerji sağlamak için arıza giderme ve tekrar enerji verme çalışmaları yürütülmektedir.

Çalışmalar kapsamında, kriz masası oluşturularak yerel otoritelerle kurulan işbirliği devam etmekte olup, sahadaki ekiplerin sayısı 7/24 esasına göre en üst düzeye çıkarılmış, gerekli görülen noktalarda komşu illerden ekip desteği alınması planlanmıştır.

Başkent EDAŞ ekipleri olarak, kesinti yaşanan bölgelerde en kısa sürede enerji hizmeti sağlamak için tüm gücümüzle çalıştığımızı belirtir, müşterilerimizin tüm taleplerini, Başkent Mobil 186 Uygulaması veya 186 Çağrı Merkezimiz üzerinden iletebileceklerini hatırlatırız. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bazı mahallelerde hala elektrik yok! BEDAŞ’tan açıklama var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir