Birgül Abla’dan CHP’li Nazlıaka’ya: Umudunuz kırılmasın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Bartın, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’yı ağırladı. Bartın’da esnaf ziyaretleri yapan Aylin Hanım’a yakın ilgi gösteren Eczacı Birgül Birsöz, Umudunuz kırılmasın” dedi. Nazlıaka “Umutsuz olacak sebep yok. İstanbul’da her şey güzel oldu. Şimdi sıra Türkiye de” karşılığını verdi.

BARTINSTAR/YAŞAM

CHP Bartın örgütü, Özgül Özel ve Veli Ağbaba ardından bu kez CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’yı ağırladı. Yaklaşan seçim öncesi Batı Karadeniz gezisi kapsamında Bartın’a gelen Nazlıaka’yı Bartın’da esnaf ziyareti ve basın açıklaması yaptı.

Kırtepe üzerinden Hükümet Caddesi’ne, oradan da CHP İl Başkanlığı’na yürüyen Nazlıaka’ya Bartın Kadın Kolları Başkanı Fatma Mazhar ve Zonguldak Kadın Kolları Başkanı Merve Kır eşlik etti.

bartinstar

TABAN YARIM PUANLIK DEĞİL, FARK ATACAK ADAY İSTİYOR…

Caddede vatandaşlarla selamlaşan, hal hatır sorup bol bol fotoğraf çektiren Nazlıaka, sorunları sordu. Bir vatandaş “Yarım puanlık aday değil, biz taban olarak 5 puan 10 puanlık farkla kazanacak aday bekliyoruz” dedi.

Kırtepe’deki Birgül Eczanesi’ne giren Aylin Nazlıaka, Eczane sahibi Birgül Birsöz ile sohbet etti. Birgül Hanım’ın “Benim kızım da İstanbul’da. Büyükşehirde. İmamoğlu’yla çalışıyor. Sizleri genç dinamik gördükçe mutlu oluyoruz. Bazen ümitsizlik oluyor ama siz bize yeni nefes oluyorsunuz. Umudunuz kırılmasın. Biz de gençken çok hayallerimiz vardı. Allah yolunuzu aydınlık etsin” sözlerine Nazlıaka “Umutsuz olmamız için hiçbir sebep yok.  Her şey güzel gidiyor. İstanbul’da her şey güzel oldu. Şimdi Türkiye’de güzel olacak” sözleriyle karşılık verdi.

KADIN ESNAF DERT YANDI… “GÖRÜYORSUNUZ ESNAF ENTÜBE”

Bartın esnafı Aylin Hanım’a ilgi gösterdi. Herkesin ortak kaygısı ekonomide yaşanan yangın oldu. Caddede bir kadın esnaf “Maliyetler çok yükseldi, bunlardan şikayetçiyiz. Pandemi döneminde bize verilen ödenekler de çok azdı” diye dert yanında Aylin Hanım basına dönerek “Türkiye, Meksika ile birlikte pandemi döneminde vatandaşlarına en az yardım yapan iki ülkeden birisi. Arkadaşlar görüyorsunuz, esnaf entübe” ifadelerini kullandı.

BARTIN’DA TRAFİK, ALTYAPI VE SAĞLIK SORUNLARI VAR

Cadde gezisi ardından partisinin il başkanlığına geçen Aylin Nazlıaka, basın açıklaması yaptı. Konuşmasına Bartın izlenimlerini anlatarak başlayan Nazlıaka, “Bartın’da gerçekten bir mücadeleci milletvekilimiz var. Ancak iktidar tarafından Bartın’ın sorunlarının son derece görmezden gelindiğini ve çözüm üretilmediğini hepimiz biliyoruz. Bartın örgütümüz bu sorunları dile getiriyor. Ancak Bartın dışından gelen bir siyasetçi olarak neleri gözlemlediğimi söylemek isterim sizlere. Bartın İlimizde trafik sorunu var, altyapı sorunu var ve vatandaşlarımız ile olan sohbetlerimiz esnasında öğrendiğim kadarıyla sağlık hizmeti alma sorunu var. Çünkü yeteri kadar uzaman doktor olmadığı için sağlık sorunu olan vatandaşlarımız civar illerde sağlık sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyorlar” dedi.

6’lı ittifak olarak aldıkları kararları anlatan Aylin Nazlıaka, basın açıklaması ardından Amasra, Ulus ve Kozcağız’da temaslarını tamamlayarak Bartın’dan ayrıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Birgül Abla’dan CHP’li Nazlıaka’ya: Umudunuz kırılmasın
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir