Bunun adı pespayelik!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

-Esenyurtlu minibüsçüler, Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar kampüsüne sefer düzenleyen Belediye Halk Otobüsü şoförlerini tehdit etti. “Can güvenliğimiz yok” diyen halk otobüsü şoförleri seferleri durdurdu.

-Yetmedi; Esenyurt minibüs durağından üyelerine, “Belediye taşımacılığı yasa dışı. Galeyana gelmeyin” duyurusu yaparak gerilimi tırmandırdı.  

-Seferler durunca Esenyurt dolmuşlarının fiziki yetersizliği ortaya çıktı. Öğrenciler Kemerköprü’de yaya kaldı. Kaos büyüyünce Bartın Valisi Nusret Dirim duruma el koydu.

-Halk otobüsleri, kriz çözülene kadar yurt bölgesine ücretsiz seferlere başladı.  

bartinstar

TEHDİT, CAN GÜVENLİĞİ, GALEYANA GELMEYİN UYARISI

İşte iki gündür yaşananlar: Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar Kampüsü ile Bartın arasındaki ulaşım ağı, şehirde eşine rastlanmadık bir kaosa neden oldu. Uzun süredir devam eden ve önceki gün patlak veren kriz, kameralara yansıdı.  Esenyurt minibüsçüler başkanı, belediye halk otobüsleri durak başkanının otobüsüne binerek yolcuların önünde parmak salladı, seferlerin yasadışı olduğunu söyledi.

bartinstar

Halk Otobüsleri durak Başkanı Zekai Özdemir, yolcuların önünde tehdit edildiklerini, minibüsçülerin sürekli önlerini kestiğini belirterek “can güvenliğimiz yok” dedi, seferleri durdurdu. Durumu da belediyeye bildirdi.

Minibüsçüler ise yurt ve kampüs alanının mücavir alan dışında olduğunu söyleyerek taşıma yetkisinin kendilerinde olduğunu belirterek üyelerine uyarı yaptı: Galeyana gelmeyin.

HEM YETERSİZ HEM PAHALI. ÖĞRENCİLER PERİŞAN OLUNCA İSYAN ETTİ

Kamuoyu tarafından hayretle izlenen gelişmeler, öğrencileri vurdu. Kemerköprü’de dün akşam ve bu sabah kampüse ulaşmak için gelen öğrenciler, halk otobüslerini bulamayınca minibüslere yöneldi. Ancak Esenyurt dolmuşlarının bu talebi kaldıracak fiziki donanımı yoktu. Öğrenciler büyük mağduriyet yaşadı. Halk otobüslerine oranla pahalı taşıyan minibüsçülerin tutumu öğrencileri isyan ettirdi. Kimini “Bıktık artık şu Belediye-Esenyurt kavgasından. Çocuk gibi her yıl yaptığınız rekabet yüzünden olan bize oluyor. Bartın, dolmuş şoförleri kavga ediyor diye eğitimin aksamaya vardığı tek il olarak tarihe geçiyor” sözleriyle isyanını dile getirdi.

KRİZ ÇÖZÜLENE KADAR ÖĞRENCİLER ÜCRETSİZ TAŞINMAYA BAŞLANDI

Yaşanan kaos üzerine Bartın Valiliği harekete geçti. Bartın Valisi Nusret Dirim’in talimatıyla tarafların bir araya getirilmesi ve bir çözüm bulunması amacıyla toplantı düzenlenmesine karar verildi. Çözüm bulununcaya kadar halk otobüslerinin kampüse ücretsiz seferler düzenlemesi kararı alındı.

 

http://74medya.com/gazetecinin-pis-koku-isyani/

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bunun adı pespayelik!
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir