Cemal Akın aylar sonra sessizliğini bozdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj paylaşan Bartın eski Belediye Başkanı Cemal Akın, “7 yıl uğraştık, Bartın ırmağına her gün akan 14 bin ton kanalizasyondan kurtardık” dedi. Akın, “Çevrecilik lafla değil, icraatla olur” mesajı verdi.
  • Cemal Akın, görev dönemine ilişkin uzun aradan sonra ilk kez bir paylaşım yapması dikkat çekiciydi. Açıklama; Bartın İnisisiyatifi grubunun ırmak ıslah projesine karşı imza kampanyası yürüttüğü döneme denk geldi.

 BARTINSTAR/GÜNDEM

16 Mart 2023 günü, milletvekilliği adaylığı için 14 yıl yürüttüğü belediye başkanlığı görevinden gözyaşları arasında ayrılan Cemal Akın, o günden bu yana başkanlığıyla ilgili döneme ilişkin hiçbir polemiğe girmedi.

Gerek Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun başkanlığı döneminde, gerekse 31 Mart’ta seçilen CHP’li Rıza Yalçınkaya döneminde suskunluğunu hep korudu. Dönemine ilişkin tartışmaları hep uzaktan izledi.

Ta ki dün akşama kadar. MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Cemal Akın, dün akşam sosyal medya adresinden 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne ilişkin çarpıcı bir açıklama yaptı. “Bartınımıza Atıksu Arıtma Tesisi, İnkumu Paket Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı Sistemi kazandırmanın gururu ile Dünya Çevre Günü kutlu olsun” başlığı taşıyan açıklamada “Bartın tarihinin en büyük yatırımı” vurgusu dikkat çekiciydi.

“BARTIN TARİHİNİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK ÇEVRE YATIRIMI”

Cemal Akın mesajında şunları dile getirdi: “Belediye Başkanlığımız döneminde 2009 yılında Dallıca’da 51 bin m2. alanı belediye imkanlarımızla satın alıp; yüzde 85’i Avrupa Birliği hibesi, yüzde 6’sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibesi, yüzde 9’u Bartın Belediyesi özkaynakları ile toplam 7 milyon 350 bin Euro bütçeli Bartınımızın en büyük çevre projelerinden iki dev yatırımı Bartınımıza kazandırdık.

7 yıl uğraş vererek; Bartın Irmağımızı her gün akan 14 bin ton kanalizasyondan kurtaran Bartın Atıksu Arıtma Tesisi, Batı Karadeniz’in incisi İnkumumuzu fosseptik çukurlarından kurtaran ayrıca İnkumu Plajımızda 3 ayrı bölgeye Mavi Bayrak kazandıran İnkumu Atıksu Paket Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı Sistemi 24 Şubat 2017 günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

2017’de yapım maliyeti 60.000.000 TL. olan tesislerin bugünkü değeri 257.250.000 TL. Bartınımızın çevresi, tarihi ve doğal değerleri ve güzelliklerinin korunması adına hayata geçirdiğimiz bu iki tesis Bartın tarihinin de gelmiş, geçmiş en büyük hibe destekli yatırımıdır.”

1
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cemal Akın aylar sonra sessizliğini bozdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir