CHP iyi yer vermedi, ittifak bozuldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Bartın İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu, Şadırvan Caddesindeki Parti binasında basın toplantısı düzenleyerek partileri ile ilgili olarak yerel seçimlere yönelik bazı haberlerde bilgi kirliliği olduğunu belirtti.

Kaspoğlu Belediye Meclis Üyesi Adayları listesini belirlemede CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş’ın İYİ Partiden belediye meclis üyesi almadığını söyledi. İYİ Parti Bartın İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu; “31 Mart Mahalli İdareler ve Yerel Seçimlerinde Bartın Belediye Başkanlığı da işbirliği protokolü uyarınca CHP Belediye Başkan Adayı’nın İYİ Parti tarafından desteklenmesi kararı alınmış olup işbirliğinin sonucu olarak Belediye Meclis Üyeliği sıralamasında İYİ Partili adayların CHP listesinden seçime dahil edilmesi ve sıralama yerinin belirlenmesinde her iki partinin il başkanlarına yetki verilerek söz konusu görüşmeler Bartın CHP İl Başkanı ile yapılmıştır.

TÜM BARTIN HALKINA SAYGIYLA DUYURUYORUZ

Ancak yapılan görüşmeler ve müzakereler sonucunda CHP İl Başkanlığı tarafından partimize teklif edilen sıralamayı partimizin menfaatleri uyarınca kabul etmemizin mümkün olmadığını CHP İl Başkanlığına bildirmemize rağmen aday listelerinin verilme günü olan 19 Şubat’a kadar İl Başkanlığımıza sıralama yerinin yeniden belirlenmesine yönelik olumlu hiçbir yaklaşımda bulunulmadığını üzüntüyle ifade etmek istiyorum. Bartın İli Merkez İlçesi Belediye Meclis Üyeliği seçimlerinde Bartın İYİ Parti Teşkilatı tarafından belirlenmiş hiçbir İYİ Partili adayımız bulunmamaktadır. İl Genel Meclisi Üyeliği seçimlerinde ise İYİ Partili olarak kendi adaylarımızla seçime gireceğimizi kamuoyuna açıklıyoruz.

CHP BELEDİYE MECLİS SIRALAMASINDA İYİ PARTİ’YE YER VERMEDİ

Bu basın açıklaması Bartın yerel yazılı ve görsel basınında ortaya çıkan bilgi kirliliğinin giderilmesi amacıyla yapılmış olup İYİ Parti’ye gönül vermiş ve partimize destek veren tüm Bartın halkına saygıyla duyuruyoruz. Yer alan isimlerin bizim tarafımızdan verildiği kamuoyunda ifade ediliyor ve bu bize mal edilmeye çalışılıyor. Bizim de belirlediğimiz birkaç isim vardı ancak CHP Bartın İl Başkanlığı bu isimlere sıralamada yer vermedi. Biz de bunu karşılığında onlara daha sonra hiçbir isim vermedik. Ve hiçbir partiye de böyle bir yakınlığımız olmadı. Kamuoyuna bunu paylaşmak istedik.

Necdet AYDEMİR/BARTIN

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP iyi yer vermedi, ittifak bozuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir