Hizmet etmem ayak oyunları ile engellendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’den Abdipaşa belediye başkan aday adaylığı başvurusu yapan Müjdat Gür, “Üç dönem kuralına rağmen kimi çevreler ayak oyunları ile hizmet etmemi engelledi” dedi. 

Avrupalı Türk Girişimciler Birliği üyesi Bartınlı işadamı Müjdat Gür, Abdipaşa adaylığının kabul görmemesi ardından uzun süren sessizliğini bozdu. “Dava adamı olmak nedir” başlıklı bir yazı kaleme alan Gür, AK Parti içinde kimi menfaat çevrelerinin partiye büyük zarar verdiğini savundu.

“Bizim davamız ülkemize milletimize hizmet etmek davasıdır. Gerçek davasına gönül vermiş kişilerin küsmesi kadar doğal bir şey yoktur. İnsan sevdiğine küsermiş” ifadelerini kullanan Gür, AK Parti içinde dava adamıyım diye geçinen bir rant gurubunun oluştuğunu savundu. Sayıları bir avuç olan bu grubun örgüt içi oyunlar oynadığını ve AK Partiye büyük zarar verdiğini anlatan Müjdat Gür, özetle şu ifadeleri kullandı:

Şimdi bu sözlerimi okuyanlar diyecektir, yerel seçime ramak kala ne alaka. Çünkü yapılan haksızlıklara teammül edemiyorum. Evet bu söylediklerim dava adamlığına yakışmaz. ‘Bunları neden yazıyorsun git, AK Parti mercilerine şikayet et’ diyenleriniz olacaktır. AK Parti’nin dar kulis odalarında oynanan oyunlar kesinlikle örtbas edilerek Cumhurbaşkanımıza duyurulmuyor. Cumhurbaşkanımız bazen diyor ya; yalnızım. Kesinlikle bu doğrudur.

Benim Cumhurbaşkanımıza olan sevdamı kimse eleştiremez ve söylediklerimle de bunu çeliştirmeyin. Bizler 2002 yılı öncesi Türkiye’yi ve şimdiki yeni Türkiye’yi çok daha iyi bilenlerdeniz. Biz Avrupalı Türkler genel seçimlerde ve referandumda gecesini gündüzüne katarak ev ev, semt semt seçmenleri sandığa taşıyarak oy oranlarına katkı sunduk. Biri de ‘sen git Almanya’da yaşa’ deme hakkını kendinde buluyor aklı sıra bir AK Partili sanarak kendini. Bunlar haliyle biz gerçek dava adamlarını derinden üzebiliyor.

Gelelim bana; benim ne milletvekilliğinde ne de belediye başkanlığında gözüm var. Belki çenemiz bazıları kadar laf yapamıyor olabilir. Ben lafa değil icraata bakan bir kişi olarak ülkeme ve yöreme hizmet getirmek için bu kutlu yola çıkmıştım. Ama bazıları, Cumhurbaşkanımız üç döneme kesinlikle riayet edilmesi söylemlerine rağmen oynanan oyunlarla önümü tıkamışlardır.

Tabi ki oynanan oyunları çok iyi bilen birisi olarak davama küsmedim. Bir avuç menfaatçinin AK Parti kadrolarında yer almasına gücendim. Ama bir gün devran dönecektir ve hesap günü gelecektir. Bundan asla bir kuşkum yoktur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hizmet etmem ayak oyunları ile engellendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir