CHP Ulus’ta Yaşar Yıldırım krizi; adaylık başvurusunu geri çekti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

CHP eski ilçe başkanı Yaşar Yıldırım, 31 Mart 2024 seçimleri için il genel meclisi adaylığı müracaatı yapmıştı. Adaylığını geri çeken Yıldırım, “Aktif siyaseti bıraktım. Partideki tüm görevlerimden ayrıldım” mesajı paylaştı.

BARTINSTAR/ULUS

31 Mart 2024 seçimleri için aday belirleme çalışmalarına devam eden partilerde zaman zaman gerginlikler yaşanıyor. CHP Kurucaşile’de Nergiz Kartal’ın istifasıyla sonuçlanan süreç ardından bir kriz de Ulus’ta çıktı.

CHP’nin 6 yıl ilçe başkanlığını yaptıktan sonra geçen yıl yapılan ilçe kongresinde aday olmayan, görevini Nazime Bayraktar’a devreden Yaşar Yıldırım, 31 Mart için il genel meclisi üyeliği için adaylık başvurusu yaptı.

bartinstar

Bir süredir seçim çalışmalarına da başlayan Yaşar Yıldırım, sürpriz bir şekilde adaylık başvurusunu geri çekti. “Aktif siyaseti bıraktım. Partideki tüm görevlerimden ayrıldım” paylaşımı yapan Yıldırım’ın sosyal medyasından yaptığı “Kavga çıkmasın diye sustuğum zamanlar, kırılmasın diye sessiz kaldığım konular ve kaybetmemek için alttan aldığım insanlar oldu. Şimdi anlıyorum ki; bazı kavgalar çıkmalı, bazı kalpler kırılmalı, bazı insanlar kaybedilmeliymiş. Sürekli gönül yapmaya çalışmak, boşa kürek çekmekmiş” paylaşımı dikkat çekti.

Bartınstar’ın edindiği bilgilere göre Yıldırım, ilçe yönetimi ile ters düştü. Ulus’ta il genel meclisi için iki başvuru vardı. İlçe başkanlığının, adayı belirlemek için iki aday arasında oylama yapılacağını bildirmesi üzerine Yıldırım köprüleri attı. Yaşanan krizden il yönetiminin haberdar olmadığı öğrenildi.

bartinstar
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
CHP Ulus’ta Yaşar Yıldırım krizi; adaylık başvurusunu geri çekti
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir