CHP’deki kriz genel merkeze uzandı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın İl Genel Meclisi’ndeki CHP’li iki üyenin başkanlık seçiminde AK Parti’nin başkan adayı lehine oy kullanmasıyla başlayan tartışma genel merkeze taşındı. İki üyenin savunması istendi.

BARTINSTAR/SİYASET

Çokça tartışılan konuyla ilgili herkes “Bu karar bireysel mi yoksa il grup kararı mı?” sorusunu merak etmişti. Bartınstar, geçen cumartesi bu soruyu CHP İl Başkanı Selim Karakaş’a sordu. Karakaş, ne “var” dedi, ne de “yok…”

“Bugün doğum günüm. Pazartesi açıklama yapacağım” karşılığını verdi. Takipçilerimize de aldığımız bilgiyi haberimizle duyurduk. ( https://bartinstar.com/orhan-olcek-partim-istedi-aday-oldum-selim-karakas-yarin-aciklama-yapacak/ )

Pazartesi geçti Salı bitti. Karakaş, DEVA Partisi İl Başkanı Ali Yıldırım, Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya’yı ziyaret etti. Parti çalışmalarına ilişkin paylaşımlarına devam etti, doğum gününü kutlayanlara teşekkür etti, hatta sıra dışı bir şey yaptı, Sabahattin Ali’den “Eskiden kar yağardı adam boyu” şiirini paylaştı.

Parti ziyaretlerine devam eden Selim Başkan, açıklama yapmaktan vazgeçti. Edindiğimiz bilgilere göre durum, genel merkeze kadar uzandı. İl Genel Meclisi’nin iki CHP’li üyesi Abdullah Kaleli ve Bahattin Kazguç’tan savunma istendiği öğrenildi.

Parti içi tartışma bununla da sınırlı kalmadı. Yaşananların parti organlarında tartışılmasını isteyen CHP’li üyeler, Danışma Kurulu’nun toplanması için imza toplayarak yönetime teslim etti. Ancak pandemi koşulları nedeniyle toplantının ne zaman yapılacağı bilinmiyor.

NOT: Manşet foto, Selim Karakaş’ın DEVA Partisi İl Başkanı Ali Yıldırım’ı ziyaretinden.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’deki kriz genel merkeze uzandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir