CHP’li küskünler ve ocu bucu diye etiketlenenleri buluşturacağım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçilmesi durumunda halkta temas kuran, liyakatli ve çalışkan kadrolar kurma sözü veren Alemdar, “Küskünler, ocu bucu diye etiketlenenlerin hepsinin buluşması ve güç birliği yapması için çalışacağım” mesajı verdi. Fatma Mazhar’ın da aday olduğunu söyleyen Alemdar, iki kadın adayın yarışacak olmasından mutlu olduğunu kaydetti.

BARTINSTAR/SİYASET

CHP Bartın İl Başkanlığı’nda adaylığına ilişkin basın açıklaması yapan Yonca Alemdar, bir önceki kongrede küçük bir farkla kaybettiğini hatırlatarak “Adaylığıma teveccüh göstererek oy veren 143 delegemizin bana yüklediği sorumlulukla başkanlığa yeniden adayım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı okuna yakışan dinamik ve güçlü bir mücadele çizgisini hayata geçirebilmek için merkez ilçe kongresinde oy verecek değerli delegelerimizin desteğine talibim” diye konuştu. Delege seçilemediği için aday olamayacağına ya da çekildiği yönünde dair kasıtlı söylemler başlatıldığını vurgulayan Alemdar “Bu şahıslara parti tüzüğümüzü iyi okumalarını tavsiye ederim. Bir parti üyesinin aday olabilmesi için delegelerin yüzde onunun imzasının yeterli olduğunu belirtir. Memnuniyetle paylaşmak isterim ki kongrede aday olabilmem için gerekli imzayı toplamış bulunuyorum” ifadelerini kullandı. Alemdar özetle şu mesajları verdi:

SEÇİMİ KAZANAMADIK, PARTİDE MORAL BOZUKLUĞU VE KÜSKÜNLÜK HAKİM

“Genel seçimlerini ne yazık ki kazanamadık. Partimizde, partililerimizde moral bozukluğu ve küskünlük hâkim. Gündem ise değişim, gelişim, yenilenme tartışmalarıyla meşgul. CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisidir. Koşullar ne olursa olsun, geçim sıkıntısı çeken ve ezilen halkın kurtuluş ve demokrasi mücadelesinde yanında olmak durumundadır. Donanımlı kadrolarıyla, yapıcı-barışçı muhalefetiyle iktidarı doğruya yönlendirmeli ve iktidar olma kararlılığını sürdürmelidir.

Önümüzde Mart 2024’te yerel seçimleri var. Hedefimiz; partimizin yaşadığı durağanlığı aşıp en güçlü şekilde yerel seçimlere hazırlanmaktır. Bartın merkezde yerel yönetim üç dönemdir MHP’ye teslim edilmiştir. Her selde perişan olan, elektrik, internet, telefon ve su altyapıları önceki çağda kalan, bu haliyle plansız kentleşmenin bir örneği olan Bartın’dan, 21. yüzyıla yakışan bir Bartın’a yüzümüzü dönmek zorundayız. Sadece Bartın merkezini değil, Kozcağız, Hasankadı belediyelerini, Ulus ve Kurucaşile belediyelerinin tamamını kazanmalıyız.

MİLLETVEKİLİMİZİN ONAYINI HAK ETMEYİ İLKE EDİNECEĞİM

Merkez İlçe başkanlığına layık görüldüğümde Bartın’ın derdini bilen, Bartın’da yaşayanlarla temas eden, liyakatli, donanımlı ve çalışkan kadrolarla bir ilçe örgütü kuracağım. İlçe yönetiminde yer almak ve emek vermek isteyen herkese kapımız açık.

Öncelikle kadınlar, gençler, tecrübesiyle bize yol gösterecek büyüklerimiz ve küskünler, ocu bucu diye etiketlenenlerin hepsinin buluşması ve güç birliği yapması için var gücümle çalışacağım. Parti çalışmalarının şeffaf, hesap verebilir şekilde yürütülmesi için çaba harcayacağım.

Alınacak kararlarda, ancak ve sadece tüm partililerin fikir birliğini sağlamayı, genel merkezimiz ve vekilimizin onayını hak etmeyi ilke edineceğim. Sayın vekilimizin çalışmalarına içten ve güçlü şekilde destek olabilmek için kendim ve ilçe örgütümüzle birlikte kararlılıkla çalışacağım.

21.yüzyıl kadınların yüzyılıdır. Bu vesileyle Merkez İlçe başkanlığına aday olan sevgili Fatma Mazhar’ı tebrik ederim. Bartın’da iki kadın adayın yarışmasından çok mutlu olduğumu belirtmek isterim.

İlçe Kongresine kadar çalışmalarımız yoğun şekilde devam edecek, Merkez İlçe başkanlığı yolculuğumda tüm partililerimizin önerilerine, katkılarına ve desteğine talibim.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’li küskünler ve ocu bucu diye etiketlenenleri buluşturacağım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir