Çöküyoruz! Halkımız sağlık çalışanlarına destek için saat 21:00’de…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Tabib Odası Başkanı Dr. Ahmet Çatı, sağlık çalışanlarının artık tükenme noktasına geldiğini belirterek halka çağrıda bulundu: Moral vermek için 11-15 Kasım saat 21:00’de 1 dakika ışıklarınızı açıp kapayın…

BARTINSTAR/SAĞLIK

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da Covid-19 salgınının giderek yayıldığına dikkat çeken Dr. Çatı “Sadece sağlık çalışanlarının özverisiyle bu salgının önlenmesi mümkün değil. Bu mücadeleye topyekün yapmamız gerekir” dedi.

Ahmet Çatı, şu açıklamayı yaptı: “Biz sağlık çalışanları olarak en ön cephedeyiz ve artık tükenme noktasına geldik. Her gün birkaç arkadaşımız hasta oluyor. Fiziksel ve moral olarak çöküyoruz. İzinlerimiz kaldırıldı, istifa etmemiz veya emekli olmamız yasaklandı. Bunun yanında Covid-19 meslek hastalığı olarak bile kabul edilmiyor.”

“Bu salgınla mücadelede gerek halkımızın gerekse yöneticilerimizin daha duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla sağlık çalışanlarına moral destek vermek için 11-15 Kasım tarihlerinde saat 21:00’da 1 dakika süreyle tüm halkımızı ışıklarını açıp kapamaya davet ediyoruz. Karanlıkların aydınlığa dönüşebilmesi için belki duyarlılığı biraz arttırırız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çöküyoruz! Halkımız sağlık çalışanlarına destek için saat 21:00’de…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir