Covid-19 sürecinde yeni önlemler açıklandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Berberber, kuaförler ve marketlere getirilen sınırlamalar kaldırıldığını duyuran Bartın İl Hıfzıssıhha kararlarında yardım toplamalarına ilişkin yeni esaslar da açıklandı.

Buna göre il genelinde 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu çerçevesinde konut,  işyeri veya arazilerin dolaşarak ayni ve nakdi yardım ( ayni olarak mahsul edilmiş zirai ürün toplanması vb)  toplama faaliyetlerinin zorunlu olmayan sosyal hareketliliği azaltması, sosyal izolasyona ve mesafe kurallarına aykırılık oluşturması ve Covid-19 salgınının bulaşıcılığının kontrol altında tutulması amacıyla yasaklanmasına karar verildi. Geniş halk kitlelerinin toplanmasına ve kontrolsüz kalabalıkların oluşmasına sebebiyet verebilecek yardım çadırı, kermes gibi sosyal aktivitelerin ise ikinci bir karara kadar durdurulması esasa bağlandı.

DERNEK, VAKIF VE SPOR KULÜPLERİ ETKİLENİYOR

Peki 2860 sayılı kanun kimleri kapsıyor. Bu yasak kimler için. O yasayı bulduk ve yasağın kimleri kapsadığını sizler için çıkardık:

Kanun 2860: Madde 3 – Kamu yararına uygun olarak, amaçlarını gerçekleştirmek, muhtaç kişilere yardım sağlamak ve kamu hizmetlerinden bir veya birkaçını gerçekleştirmek veya destek olmak üzere gerçek kişiler, dernekler, kurumlar, vakıflar, spor kulüpleri, gazete ve dergiler yardım toplayabilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Covid-19 sürecinde yeni önlemler açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir