“Devletin malına çöken siyasetçi” sorusunu cevapladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Aralarında bir siyasetçi, bir gazetecinin de yer aldığı bir grup, Orduyeri’nde 2B hilesi ile devletin 128 dönüm arazisine çöküyor” haberinin yer aldığı mecrada iddiaları yanıtladı.

BARTINSTAR/SİYASET

Turhan Kalaycı, iki önemli konuda canlı yayında açıklamalar yaptı. Bunlardan biri çokça tartışılan devletin arazine çöken siyasetçi iddialarıydı. Haberi gündeme getiren Halil Tekin’in sorusu üzerine Kalaycı, “Haberden sonra size telefon açma gereği duydum, aradım. Siyasetçi olarak beni kastettiklerini söylediniz. İsmimizi karıştırarak yeri pahalı satmak isteyen kişiler olduğunu söylediniz. Bilgi belge var elimde dediniz. Vali Bey’le iletişime geçtim. Suç duyurusu istedim. Böyle şerefsizce bir konunun içinde olmamız mümkün değil. Böyle konuşulan dedikodulara, iftiralara asla teveccüh göstermeyelim basın olarak. Konuyla ilgili soruşturma da açıldı. İlgili kurumlar müfettiş gönderip durumu inceleyecek.  Takibini Valimiz yapıyor. 2B olabilmesi için 31.12. 2011 tarihinden önce orada işgalci olmalarını ıspatlaması gerekiyor. Aldığım bilgiye göre bahsi geçen bölgede hiçbir işgalci, 31.12.2011 tarihinden önce orada olduğunu ıspatlayamamış. Öyle bir şey yok” dedi.

ÇİNLİ FİRMA OLUMLU YANIT VERDİ! AMASRA’DA KÖMÜR ÜRETİMİ YAPACAKLAR

İkinci konu ise Amasra’da Hattat Holding ile Çinli firma arasında kömür çıkartılmasına ilişkin yapılan görüşmelerdi. Kalaycı, kömür üretimi için Çinli firmanın olumlu yanıt verdiğini duyurdu. 2-3 bin kişilik istihdam olanağının bölge için önemli olacağını kaydetti. Konu; Bartın Platformu adına Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’ın Çinli firmalara yazdığı mektup nedeniyle, Hattat Holding’in 1 milyon liralık tazminat davası açması nedeniyle gündemdeydi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Devletin malına çöken siyasetçi” sorusunu cevapladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir