Sokak-köy düğünleri ve maçlarla ilgili yeni kararlar alındı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’nın aldığı karar, bir genelge ile tüm illere dağıtıldı. Bartın Hıfzıssıhha Meclisi de Koronavirüs’le mücadele kapsamında düğünlerle ilgili kararı kamuoyuna ilan etti.

SOKAK VE KÖY DÜĞÜNLERİ DE YAPILAMAYACAK

Buna göre düğün, nikâh ve nişan, sünnet düğünü, kına gecesi söz vb. etkinliklere müsaade edilmemesine karar verilmişti. Gelinen noktada başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere alınan tedbirlere yetirince riayet edilmemesi, hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığının riske atılması nedeniyle ilave olarak il genelinde ilave olarak sokak/ köy düğünü ve nişan etkinliklerine de müsaade edilmemesine karar verildi. Tüm düğünler sadece nikah merasimi şeklinde gerçekleştirilecek. 1 saat ile sınırlı tutulacak ve yiyecek içecek ikramı da yapılmayacak. Kurallara uymayanlara cezai yaptırım uygulanacak.

MAÇLARLA İLGİLİ YENİ KARAR

Öte yandan Türkiye futbol liglerinde maçlara sınırlı sayıda (yüzde 30) taraftarın alınacağı ilan edilmişti. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi üzerine bu karardan vazgeçildi. Sezon ortasına kadar tüm maçların seyircisiz oynanması kararı az önce açıklandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sokak-köy düğünleri ve maçlarla ilgili yeni kararlar alındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir