Enes Eser Bartınspor’da yaşadıklarını anlattı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mayıs 2018’de yapılan kongre ile Bartınspor başkanlığına seçilen ancak 4 Temmuz’da iş ve ailevi problemlerini gerekçe göstererek istifa eden Enes Eser, canlı yayında yaşadıklarını anlattı. “Hepsinin kayıtları elimde. Çocuğumla, ailemle ve canımla tehdit edildim…” diyen Eser, başkanlığına destek verenlerin isimlerini saydı.

Beraberinde Beşiktaş’ın Yıldırım Demirören başkanlığındaki yönetiminde yer alan Süleyman Çelik ve sanayici iş adamı Mehmet Altıngül ile birlikte basının karşısına çıkan Enes Eser, çok konuşulacak ifadeler kullandı. 11 Mayıs’ta göreve gelen, 4 Temmuz’da istifası ardından “Takımı yüzüstü bırakıp gitti” diye eleştirilen Enes Eser, “Hiçbir zaman bırakmak istemedim. Çocuğumla tehdit edildim. Bundan sonra hep Bartın’dayım” dedi.

YANINDA İKİ KİŞİ VARDI: “DESTEK VERMEK İÇİN GELDİLER”

Süleyman Çelik ve Mehmet Altıngül’ün kendisine destek için geldiklerini söyleyen Enes Eser, demokratik bir seçimle göreve geldiklerini, görevde kaldıkları süre içinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yönetim içindeki görev dağılımından yaptıkları transferlere, alt yapıdan taraftarın sorunlarına kadar her detayı anlatan Enes Eser, “Hep şeffaf olduk. Yaptığımız transferlerde Bartınspor’un parasını asla çarçur etmedik” dedi.

GÖREVE GELDİĞİMİN 20. GÜNÜ ALGI OLUŞTURMAYA BAŞLADILAR

4 Temmuz’dan bu güne neden suskun kaldığını şu sözlerle açıkladı: “Ben genç bir iş adamıyım. Bartın’a hizmet etmek için geldim. Bunları yaparken koltuğumuza ısınmadan daha 20. gün bırakacağımıza dair sorular gelmeye başlandı. Bize destek olması gerekenler bir algı oluşturmaya başladı. Tüm bunlara yine birleştirici yanıtlar verdik. Hep ekibimle beraber hareket ettim. Hiçbir transferi tek başıma yapmadım. Bartınsporun, bartın şehrinin taraftarı başarıya hasret kaldı. Biz bu bağlamda ne yapabiliriz düşüncesi taşıdık hep.

SEZON BAŞINDA CAMİA ZARAR GÖRMESİN DİYE HEP SUSTUM

İyi niyetle başladığımız görevde yaptığımız hamlelerde hep yanıltma ve engeller çıkardılar. Çok üzüldüm. Yaşadıkların ardından ben sustum. Kolay değildi. Susmamdaki en büyük gerekçe şudur; Ben profesyonelce yaşadım, ticaret hayatımda da sportif hayatımda da. Hizmet ettiğim Bartınspor camiasına bir zarar gelmemesi adına, sezon başında camiayı kaosa sürüklememe adına suskunluğu tercih ettim. Bartınspor bundan zarar görmemeli. Bartın iyi şeylerle anılmalı diye.

ÇOK ACI ŞEYLER YAŞADIM, GÖREVİ BIRAKMAK İSTEMEDİM

Yönetim içinde çok ağır şeylerle karşılaştım. Amacım birilerini yaralamak değil ama Bartın doğumlu olan Enes Eser’in hiçbir soru işareti kalmadan şeffaf bir şekilde hayatına devam etmesi gerektiği için bu açıklamaları yapmam gerekiyordu. Ben yönetimin içerisinden aileme, çocuğuma kadar tehdit edildim. Bunlar çok acı şeyler. İsim vermeyeceğim, çünkü işin savcılık boyutu olacak. Camiama saygım var. Biz kimsenin kucağına bir bomba bırakmadık. Bu görevden uzaklaşmak hiç istemedik. Fakat iş ailevi noktaya geldiği zaman kim olsa benzer şeyler yaşardı. Hayatta en önemli değer aile.

DESTEK VEREN YÖNETİCİLERİN İSİMLERİ SAYDI

Ben canımla ve ailemle tehdit edildim. Ne yazık ki çok sevdiğimiz görevden, işimizi ve sağılığımızı bahane ederek istemeye istemeye ayrılmak zorunda kaldım. Bundan sonra Bartın sınırlarından girmemem sözleriyle tehdit edildim. Şu anda yönetimde olan birkaç kişi tarafından ciddi anlamda tehdit edildim. Bu benim kayıtlarımda mevcut. Savcılığa vereceğiz. İsim vermeyeceğim; siz zaten denklemi çözeceksinizdir. Talha Gizli, Sabahattin Dağ, Erdi Akpürçek, Güngör Yavuzaslan, Hüseyin Taner Çetin, Necmi Balık’a yürekten teşekkür ediyorum. Çok üzüldük, çok yıprandık. Enes Eser bundan sonra Bartın’da ikamet edecek. Bunu herkes bilsin. Alnım açık başım dik burada olacağım.”

***************************

Tüm sorumluluğu üzerine atmaya çalışıyorlar

Takıma destek olmasının bile engellendiğini anlatan Enes Eser, hafta sonu yaşanan protesto olayıyla ilgili de “Üzücü. Ama üzülmeye vaktimiz yok. Ayrıca ben bunun neresindeyim. Takım şampiyonluğa gidiyordu da son 5-6 hafta Enes Eser mi engelledi. Bizim kurduğumuz takım sezona çok iyi başladı. Sonra peş peşe hoca, yardımcılar ve sezon ortası da takımın çoğu gitti. Bir hata varsa hep birlikte yaptık. Bütün yükü Enes Eser’e atmak sorunu çözecekse atsınlar. Hataların, yanlışların üzerini kapatmayalım. Bartınspor, profesyonel bir yapıyla başarılı olabilir. Bunları konuşalım. İkili kavgaları bırakalım, gerçekleri görelim. Ben bu yaşadığımız olaylar nedeniyle eşimle boşanmak zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.

Enes Eser’in yanında yer alan Süleyman Çelik ve Mehmet Altıngül de Bartınspor’a destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Enes Eser Bartınspor’da yaşadıklarını anlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir