Erdoğan’ın “il bazında” açıklaması Bartın’da umutları artırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan, Koronavirüs tedbirlerine karşı normalleşme ve yüz yüze eğitimle ilgili il bazında kararlar alınacağını söyledi. Bu açıklama, vaka sayılarının iyice azaldığı Bartın’da diğer şehirlere oranla daha erken normalleşme umutlarını artırdı.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı ardından Covid-19 önlemleriyle ilgili herkesi yakından ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı.

* Köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim öğretim yeniden başlayacak. Köylerde vaka artışı yaşanırsa eğitime yeniden ara verilecek.
* 1 Mart’tan itibaren il bazında vaka durumuna bakılarak eğitim ve öğretime geçilmesine karar verdik.
* 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart’ta başlaması için hazırlıklara başlanacak.
* Vakaların belli bir sayısın altına düşmesiyle esnafımıza yönelik kısıtlamaların da esnetilmesine yönelik takvimi de uygulamak istiyoruz.
FAHİŞ GIDA FİYATLARINA DA DEĞİNDİ: GÖZ YUMMAYACAĞIZ

“Kuraklığın bazı bölgelerde üretimi düşürmesi tüm dünyada gıda fiyatlarını hareketlendirmiştir. Üç beş aç gözlü tüccarın milletimize ekmeğini zehir etmesine göz yummayacağız. Tarla veya fabrikayla market arasındaki fiyat farklarının ekonomik gerekçelerle izah edilemeyecek seviyelere çıkması bizi de rahatsız ediyor. Yüksek enflasyonun hem üretici hem de tüketici cephesinde oluşturduğu tahribatın farkındayız. Gıda enflasyonu en büyük tehditlerden biridir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan’ın “il bazında” açıklaması Bartın’da umutları artırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir