Eskiden Kırtepe Mahallesi’ne kız vermezlerdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart seçimleri öncesi en çetin yarışlardan biri muhtarlık için yaşanıyor. Yüzlerce aday, seçmene ulaşmak için ilginç yöntemler deniyor. Kırtepe’nin 10 yıllık Münir Muhtarı da oy isterken ilginç mesajlar paylaşıyor.

Yüzlerce muhtar adayından kimi broşür bastırıp dağıtıyor, kimi ev ev gezerek seçmene yapacaklarını anlatıyor. En etkili mecra, kuşkusuz sosyal medya. Adayların çoğu, kampanyasını sosyal medya üzerinden yürütüyor. Onlardan biri de Kırtepe Mahalle Muhtarı ve adayı Münir Fazıl Seyhan. 10 yıldır muhtarlık yapan Seyhan, seçmenden oy isterken ilginç anılarını paylaşıyor. Münir Muhtar, propaganda çalışmaları kapsamında bugün geçmişe ilişkin ilginç bir anısını anlattı. Kimilerini gülümseten kimilerini de düşündüren ilginç mesaj şöyle:

KIRTEPE MAHALLESİNE ESKİDEN KIZ VERMEK İSTEMEZLERMİŞ. NEDENİ SU ÇIKMAMASI.SUYU ALÇAK YERLERDEN SIRTLARINDA KÜPLERLE TAŞINMASI İMİŞ.BU OLAYI KIRTEPELİ OLARAK YAKIN ZAMANA KADAR YAŞADIK.ALÇAK YERLERDE SU AKARKEN BİZ SUYUMUZU KÖYLERDEN TAŞIDIK.BAYANLARIN SU SIRASINDA KAFALARINA BİDON VURDUĞUNU BEN ŞAHSEN GÖRDÜM.SU YÜZÜNDEN KOMŞU KOMŞUYA DÜŞMAN OLDU. ANCAK BU DURUM ANILARDA KÖTÜ GÜNLER OLARAK ANILACAK. MUHTARLIĞIM DÖNEMİNDE BELEDİYE YE YAPTIĞIM YOĞUN BASKILAR ÇÖZÜM ARAYIŞINA NEDEN OLDU. YENİ KAYNAK ARAYIŞLARINA GİRİLDİ. SU BULUNDU. ŞİMDİ SUYUN BASINCINA BORULAR DAYANMIYOR. SUYUNU İYİ GÜNLERDE KULLAN KIRTEPE

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eskiden Kırtepe Mahallesi’ne kız vermezlerdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir