Esnafı uyardı, üniversiteye çağrıda bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, normalleşme süreci için tüm esnafı “İş yerlerimizde kurallara uymak yetmez. Çevremizdeki insanları da uyaralım” çağrısı yaptı. Bartın Üniversitesi’ne de “Kararınızı gözden geçirin” çağrısı yaptı.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Sağlık Bakanlığı’nın artık illerin koronavirüs ortalamasını haftalık duyurduğuna dikkat çeken Sinan Amasralı, “Buna göre iller düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller olarak 4 gruba ayrılmaktadır. Yapılan açıklamalardan anlaşıldığı üzere illerdeki tedbir ve kısıtlamalar dahil olunan risk grubuna göre gevşetilebileceği gibi riskin artmasına (hasta sayısının artmasına) göre arttırılabilecektir” dedi.

SAYILARI DÜŞÜRMEK NORMAL HAYATA GEÇMEK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Oda merkezinde bir basın açıklaması yapan Amasralı, bu çalışmanın Bartın için önemine değinerek “İlimiz açısından günlük ve haftalık vaka sayısının azalması ekonomik ve sosyal hayatımızın normale dönmesi için son derece önemlidir. Eğer İlimizde alınan tedbirlerin uygulanması noktasında hassasiyet gösterilip vaka sayılarını azaltabilirsek hali hazırda kapalı olan işyerlerimizin açılarak normal faaliyetlerine devam etme ihtimalleri yükselecektir. Aynı zamanda aylardır evlerinde kapalı ve uzaktan eğitime devam eden çocuklarımız yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir” diye konuştu.

ÇEVREMİZDEKİ İNSANLARI DA SÜREKLİ UYARMAMIZ GEREKİYOR

Sinan Amasralı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Başta ticari hayatımız olmak üzere hayatımızın her anında karşılaştığımız kısıtlamalardan kurtulmak ve toplum olarak normalleşebilmemiz için öncelikle kendi özel alanlarımızda, iş yerlerimizde ve sosyal hayatımızda pandemi kurallarına uymamız daha sonra ise çevremizdeki insanlara sürekli olarak kuralları hatırlatıp onların da bu kurallara uymaları noktasında gayret sarf etmemiz son derece önemlidir. Şayet bu konuda gerekli hassasiyeti gösterip üzerimize düşeni yapmaksak ticari ve sosyal hayatımızın normale dönmesi kısa vadede mümkün görünmemektedir.

Lütfen İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararlarını yeniden gözden geçirip tedbirleri hatırlayalım, kapalı olan iş yerlerimizin açılabilmesi için alman tedbirleri hayatımızın her noktasına taşıyalım. Üniversitemize ve Üniversite Rektörümüz Sn Hocamızdan da halkın beklentisine yönelik kararlarını tekrar gözden geçirmelerini esnafımız adına rica ediyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Esnafı uyardı, üniversiteye çağrıda bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir