GAZETECİLİĞE ADANMIŞ 30 YIL

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mesleğe 30 yıl önce, Safranbolu Gündem gazetesinde başlayan Arif Üçler, emeklilik dilekçesini vererek Bartın Pusula gazetesindeki görevlerinden ayrıldı. Veda yazısında “30 yıl nasıl bu kadar çabuk geçti anlayamadım” diyerek duygularını dile getiren Arif Üçler’in meslek yaşamına pek çok gazete girip çıktı.

Zonguldak Adalet, Milliyet, Sabah ve DHA muhabirliği, Bartın değişim, Bartın Ekspres ve Bartın Pusula gazeteleri… Bartın gazetelerinde yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmeni olarak önemli katkılar veren Arif Üçler, 27 Mart’ta emeklilik dilekçesini verdi ve 30 Mart itibarı ile Bartın’da gazetecilikten emekli olan ilk isim oldu. Üçler’e emeklilik belgesini SKG İl Müdürü Ekrem Öztekneci takdim etti.

Arif Üçler, emekliliği gibi meslek yaşamı boyunca pek çok ilke imza attı. DHA’nın Bartın’daki ilk muhabiri oldu, Bartın Pusula’nın kurucuları arasında yer aldı. Siyasetin hızlı olduğu yıllarda dönemin etkili gazetesi Milliyet’in birinci sayfalarında yer aldı, Sabah Gazetesi’ne manşet olan haberler üretti. 10 yıldır Pusula’da tüm yükü sırtlanan Üçler, veda yazısında “Yorgunum ve solgunum. Her şeyin bir başı, yani başlangıcı olduğu gibi sonu da var. Benim için de bugün böyle bir gün” ifadelerini kullandı.

Mesleğin duayenlerinden rahmetli Şevket Salçı’yı da “Gazetecilikten emekli olunmaz” sözlerini hatırlatarak anan Arif Üçler, emekli olduğu anı “En buruk günüm” diye tarif etti. Üçler, yeni pozisyonu şöyle anlattı: “Sırtımda yumurta küfesi varmış. O küfe şimdi yok. İnsan oh be diyor. Allah herkese nasip etsin…”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GAZETECİLİĞE ADANMIŞ 30 YIL

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir