Google’da en çok bu sorunun yanıtı aranıyor: Mustafa Bozkurt kimdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google analitik verilerine göre son günlerde Bartın’da en çok “Mustafa Bozkurt kimdir” sorusunun yanıtı aranıyor. BartınStar da bu sorunun yanıtını aradı. Mustafa Bozkurt’a İstanbul-Bursa yolunda ulaştı. Ve lafı dolaştırmadan soruları peş peşe sordu…

BARTINSTAR/SİYASET

Aday adaylığı sürecinde adı en çok konuşulan isimlerden biri olan Mustafa Bozkurt’la yaptığımız interaktif söyleşide ilk olarak “Şehrin bilboardlarında, basın kuruluşlarında resminiz var. Mustafa Bozkurt nereye koşuyor?” sorumuza yanıt aradık. “Mustafa Bozkurt Bartın’a ve Bartın’lılara hizmet etmek için aslında 11 yıldır koşuyor ve mücadele ediyor” diye başladı, şöyle devam etti: “Sadece insanlar son 8 aydır bu koşunun farkında. Ben Kumluca’da selde evi hasar gören Hasan Amcanın da yanındaydım. Abdipaşa’da, Kumluca’da üniversite okuyan öğrencilerimizin de burs yardımı olarak yanındaydım. Kozcağız’da giyecek ayakkabısı olmayan çocuklarında, Bartın’da evi yanan vatandaşımızın da yanındaydım. Bir elin verdiğini bir diğer el görmeyecek terbiyesiyle büyüdük, fotoğraf vermediğimiz için görülmüyorduk…”

AK Partili bazı isimler, sizin adınızı duyunca “burada kaç zamandır görev yapan isimler varken…” diye cümleye giriyor, ne dersiniz?

“Burada kaç zamandır görev yapan isimler varken” yaklaşımlarına katılmıyorum. Ben İstanbul’da 11 yıldır bürokratım birçok projeye imza attık. İstanbul’da yönetici olarak görev yapan ender bürokratlardan biriyim. Memleketimizden gelip burada şu projeyi yapın diyerek imkan sağladılar da biz mi hayır dedik. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana partide görev üstlenmiş birisiyim. Bu partiye seçim sürecinde girmedim. Lise teşkilatından mahalle teşkilatına kadar her kademesinde görev yaptım. Köksal Toptan’ın kimliğinde doğum yeri Rize yazıyor ancak Bartın vekilliği yaptı. Kaldı ki 1792 yılından beri Bartın’da yaşayan bir ailenin evladıyım. Eğitim ve iş hayatında kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum.

Bartın’da bazı partililer bu girişimden rahatsız, ne söylemek istersiniz?

Rahatsız olacak bir durum yok. Belediye meclis kararı ile herkes bilboard kiralayabilir, reklam verebilir. Bende vatandaş olarak hakkımı kullandım ve bilboardlara reklam verdim. Herhangi bir siyasi parti logosu paylaşmadım, ayrımcılık yapmadım, hemşehrilerimin yeni yılını kutladım.

Bartın’ın önemli sorunları var, ne kadar takip ediyorsunuz?

Bartın önemli sorunlarının farkındayım ve çözüm projelerim hazır. Aday olduğum takdirde tüm projelerimi sizlerle paylaşacağım.

Bartın’dan adaylık fikri nereden doğdu?

Kumluca Yatılı Bölge Okulu’nda okurken önlüğümü alan, bayramlarda cebime harçlığımı koyan, ayakkabımı alan Bartın halkına olan vefa borcumu ödemek, memleketime hizmet etmek istiyorum. Bu, siyasetle ilgilenen herkesin hakkı…

Bozkurt, şehrin ara sokaklarında tedavüle sokulmaya çalışılan bazı dedikodu ve karalamaya yönelik söylemlerden de haberdar olduğunu belirterek “Böyle ucuz şeylere gerek yok. Şeffaf ve açık yüreklilikle buradayım. Yeri ve zamanı gelince basının her sorusuna açık yüreklilikle yanıt vereceğim” dedi. Biz de başka soru sormadık. Eldeki bilgiler ışığında şöyle bir biyografi çıkardık:

MUSTAFA BOZKURT KİMDİR?

1989 Bartın Kumluca doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bartın’da tamamladı. Yeditepe Üniversitesi gazetecilik bölümünü %100 bursla kazandı. Rusya Penza Üniversitesinde Rusça dil eğitim aldı. Rusça’nın yanı sıra Almanca ve İngilizce dil eğitimi aldı. 2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Rusça tercüman olarak çalışma hayatına başladı. Ardından 4 yıl Halkla İlişkiler bölümünde STK sorumlusu olarak görev yaptı. 19 bine yakın STK başkanı ile görüşerek ulaşılması güç bir performans sergiledi.

Yenikapı’da düzenlenen ve artık klasik hale gelen ‘Memleket Günleri’nin başlamasına ve organizasyonuna öncülük etti. Türkiye’de kurulan ilk muhtarlar müdürlüğünün kurucuları arasında yer aldı. Büyükşehir Belediyesi’nde 16 ay Turizm Koordinatörlüğü yaparak turizm alanında birçok projeyi hayata geçirdi. Bu etkinlikler sırasında Türkiye’nin birçok bürokratı ile yakın çalışma fırsatı buldu. Acil durum ve afet yönetimi ve arama kurtarma uzmanı sertifikaları aldı.

Sultangazi Ensar Vakfı kurucu yönetim kurulu üyesi. İLİMDER Başkan Yardımcılığı, İstanbul Bartınlılar Derneği kurucu başkanlığını yaptı. Sultangazi Genç Kızılay teşkilat başkanlığı, Sultangazi ve Şişli AK Parti ilçe tanıtım ve medya biriminde görevler üstlendi. İstanbul Birlik Vakfı Gençlik yönetiminde görev aldı.

2014 seçimlerinde İstanbul 2. Bölge tanıtım ve medya sorumluluğu görevini üstlendi. 2014 yılında kurucuları arasında yer aldığı ve Türkiye geneli 87 program gerçekleştiren Genç İrade Derneği Başkan Yardımcılığı görevine halen devam ediyor.
Evli ve bir çocuk babasıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Google’da en çok bu sorunun yanıtı aranıyor: Mustafa Bozkurt kimdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir