Görevden alma CHP’yi fena karıştırdı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hacı Gölbucaklı: * Aysu Hanım’a halktan çok büyük tepki var. * Örgütü yok saydı, birlik sağlayamadık. * Kişisel ikballer devreye girdi… * Bu duruma sebep olanları kınıyorum.

Yıldız Çelik: 9 yıldır örgütte canla başla çalıştık. Kendimi ihanete uğramış hissediyorum. Hakkımı helal etmiyorum. Onlar beni kovamaz, istifa ediyorum.

 

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu’nun Genel Merkez tarafından tüzüğe aykırı davranışlar gerekçesiyle görevden alınması partiyi karıştırdı. Görevden alınan Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, 74medya’nın görevden alınma haberindeki iddiaları doğrulayan ifadeler kullandı, Milletvekili Aysu Bankoğlu’na ağır suçlamalar yöneltti.

 DUYGULANDI, KIRGINLIĞINI GİZLEMEDİ

Son kez CHP merkez ilçe binasına gelerek basın açıklamasını duyuran Gölbucaklı, basın karşısında duygusal anlar yaşadı. Genel merkezden gelen maille görevden alındıklarına ve partinin ilkelerine, amaçlarına ve çalışma kurallarına aykırı hareket etmekle suçlandıklarına işaret ederek karara tepki gösterdi. 4 yıldır CHP’nin başarısı için büyük emek harcadıklarını anlatan Gölbucaklı kırgınlığını gizlemedi. Gölbucaklı özetle şunları söyledi:

 HADİ BENİ GÖREVDEN ALDINIZ!..

“4 yıldır verdiğimiz emekler harcadığımız zaman inanın evimize harcadığımız zamandan daha fazla. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman bizim için önde gelmiştir. Bu kadar özveriyle çalışan bir yönetimin niçin görevden alındığını hala çözebilmiş değiliz. Hadi beni görevden aldınız, burada çalışan yönetim kurulu üyeleri için nasıl bir kılıf bulundu, niye böyle bir sebepten yönetim kurulunu aldınız buna üzülüyorum.

BİZ YİNE PARTİMİZİN ASKERİYİZ

Biz yine partimizin askeriyiz. Biz çünkü emeğe değer veren bir partiyiz. Dört yılda 12 seçim geçirdik. Bunların 10 tanesinde galibiyet almış bir yönetim vardı burada. Maalesef bu yönetim sadece birilerinin belki kişisel ikballeri uğruna görevden alınmıştır. Buna sebep olanları da ben yönetim kurulu adına kınıyorum.

İTİRAZ ETMEYECEĞİM, SONUÇSUZ KALIR

“Karara maalesef itiraz etmeyeceğim. Çünkü bu MYK’dan çıkmış bir karardır. Buna itirazın sonuçsuz kalacağına inanıyorum. Bizler aslında hak, hukuk, adalet diye 400 km yol yürüdük. Bu hak, hukuk, adalet elbet bir gün mutlaka yerini bulacaktır.

BAŞARISI İLE ÇALIŞMADIĞIMIZ ANLATILDI

İlknur Erkan başkanlığındaki il yönetimi ile bizim ilçe yönetimimiz arasında en ufak bir uyuşmazlık söz konusu değil.  Maalesef kongrelerde dışarıda kalan insanlar bizim aleyhimizde propagandalar yaptılar. Genel seçimde milletvekilimiz örgütle çalışmadı. Kendi ekibini kurdu. Bizler de kendi ekiplerimizle köy köy mahalle mahalle çalıştık. Bu milletvekilimize yanlış aktarıldı veya kendisi yanlış gördü. Bizim milletvekilliğine çalışmadığımızı sadece Cumhurbaşkanı için çalıştığımız ifade edildi.

 PARTİYE HİÇ GELMİYOR, BU HALKTAN TEPKİ GÖRÜYOR

Sayın Aysu Bankoğlu seçimlerden sonra partimize iki kere gelmiştir. Bunu defalarca gündeme getirdik. Halkın arasında bu konuda çok büyük tepkiler vardı. Biz bu açığı kapatmaya uğraşıyorduk. Defalarca davet ettik. Hele ki bu seçim arifesinde aday tespiti konusunda kendisine davetlerde bulunuldu. Sadece Kurban Bayramı ve Genel Başkan yardımcımız geldiğinde geldi. Tabi milletvekilimizin bu işte mutlaka kendine göre bir ekip kurma çabaları var.

TÜM ÖRGÜTLER ENDİŞELİ: ACABA BİR MAİLLE ALINIR MIYIZ

Zamanlama tabi ki çok kötü. Akşamdan beri bir çok arkadaşımız aradı. Hem genel merkezi hem de bu işe sebep olanları kınadıklarını ifade ettiler. Yine Türkiye genelinde çok sayıda il ve ilçe başkanımız aradı. Bu endişe şu anda Türkiye’de ki bütün örgütlerde var. Acaba bizde bir faksla bir maille görevden alınır mıyız diye. Parti içinde demokrasi burada ne kadar yürüyor onu bilmiyorum. Tabi seçim arifesinde yapılması da çok manidar. Burada ki en büyük yanlışlık budur.

PARÇALANMIŞLIK ADAYLARIN CESARETİNİ KIRDI

Aday belirleme sürecinde CHP’nin geri kalması bizden kaynaklı değil. Bizler il başkanımızla birlikte adaylık konusunda görüşmeler yaptık fakat milletvekilimizin bizden uzak olması, o parçalanmışlık insanlardaki cesareti kırmış durumdaydı. Biz istiyorduk ki milletvekilimiz buraya gelsin oturalım kişiler üzerinde karar kılalım beraber gidelim. Ama bu bütünlüğü sağlayamadık. Burada bazı kişilerin çıkarlarının daha ön plana çıktığını sanıyorum. Milletvekilimiz örgütle bütünleşemedi. Örgütü yok saydı. Her ne kadar bu görevden alınmamıza sebep olduysa da bugün gelsin yine o bizim milletvekilimizdir.”

YILDIZ HANIM ÇOK ÖFKELİYDİ: İHANETE UĞRADIM

Hacı Gölbucaklı’nın ardından, görevden alınan CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Yıldız Çelik zehir zemberek konuştu. Görev süresi boyunca fedakarca çalıştığını belirten Çelik, öfkesini “Bugün ben kendimi ihanete uğramış hissettiğim için bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum. 9 yıldır partide görev almaktayım. Bana verilen tüm görevleri layığıyla yerine getirdim. Partiden gönderilen mailde parti tüzüğüne aykırı hareket ettiğimiz söyleniyor. Bana bunu somut bir delille sunmaları gerekiyor. Bunu ben şahsım olarak soracağım. Bugüne kadar benim ne gibi tüzüğe aykırı bir hareketim görülmüş. Ben kovulduğumu kabul etmiyorum. Kendim istifamı sunuyorum” sözleriyle dile getirdi.

ARAMIZA PARALI AJANLARINI KOYDU

Yıldız Çelik; “Biz partimiz için üniversiteye hazırlanan çocuklarımızı bırakıp, çalıştık. Yeri geldi taşın üzerinde yemek yedik. Ancak hiçbir zaman yakınmadık. Son seçimlerde Milletvekilimiz Aysu Bankoğlu yanımıza paralı ajanlar koydu. Bizim çalışıp çalışmadığımızı öğrenmek için bu yönteme başvurdu. Ben dahi broşürlerini kapı kapı dağıttım. Emeklerimizin karşılığı bu olmamalıydı. Hak ve hukukun işlemediği bir camiada ben daha fazla çalışmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Görevden alma CHP’yi fena karıştırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir