Hacı Gölbucaklı Memleket Partisi yolculuğunu anlattı: Rıza Abi salıklar verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Herkesin merak ettiği konu, İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığı sırasında ekibinde yer alan Rıza Yalçınkaya’nın partiye katılıp katılmayacağı… Gölbucaklı konuya ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı…

BARTINSTAR/SİYASET

CHP’den ayrılan Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi’nin Bartın il ve ilçe yönetimleri belli oldu. Mustafa Çelik’in il il yönetimi şu isimlerden oluştu:

MEMLEKET PARTİSİ İL VE İLÇE YÖNETİMLERİ BELLİ OLDU

Hasan Nuhoğlu, Tuğçe Çakmakcı, Koray Emrah Özkan, Nihat Acar, Duygu Üzüm, Mehmet Atar, Adem Bozkurt, Erman Yurtbay, Sabri Körcan, Levent Çolak, Arif Gürses, Caner Karaaslan, Ümit Usta, Kerem Yoğurtçu, Selahattin Mert Güney, Hasan Bilgin, Mesut Kesgin, Rıdvan Kaya, Durmuş Ali Özhan ve Arif Can Doğan.

Hacı Gölbucaklı’nın başkanlığındaki merkez ilçe yönetimi: Gülgem Kaman, Derya Çelik, Zeynep Bilal, Behice Çelik, Ömer Dinç, Ayşe Ceylan, Ferdi Kaya, Ayşegül Karaaslan, Meryem Nuhoğlu, Kemal Çetır, Ayşe Almacı, Şükrü Ayas, Engin Supel ve Murat Ok.

“YOLA ÇIKARKEN GÖRÜŞLERİNİ ALDIM”

Bartın Merkez İlçe Başkanlığı’na getirilen Hacı Gölbucaklı, canlı yayında önemli açıklamalar yaptı. Doğruyol, Genç Parti ve CHP’de görevler üstlenen Hacı Gölbucaklı, Memleket Partisi’nde görev üstlenmesini “Muharrem Bey’le uzun süredir gönül bağımız, dostluğumuz söz konusu. CHP genel başkanlığına adaylığı ile ilgili süreçte Bartın kurultay delegesi olarak yanında durduk. İl il gezerek imzalar topladık. Ona bir yakınlığımız var” sözleriyle açıkladı.

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde yakın ekibinden yer alan Bartın eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın tutumuyla ilgili “Tabi ki ben bu yola çıkarken Rıza abinin de görüşlerini aldım. Hatta il başkanım ile birlikte Ankara’ya gittiğimizde kendisini aradım, buluştuk. Bize salıklar verdi siyasetteki yeni bir oluşum ile ilgili yapmamız gerekenler konusunda” diyen Gölbucaklı, şöyle devam etti:

MUHARREM İNCE, “RAZI ABİ’YLE GÖRÜŞÜYORUZ” DEDİ

“Rıza abinin kendince bazı mazeretleri var. Ama bizi çıktığımız bu yolda fikirleriyle ve deneyimleriyle yalnız bırakmayacağını da biliyorum. Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin bile kendisine ‘Ağabey’ dediği bir isim Rıza Yalçınkaya. Ben önümüzdeki günlerde Rıza Yalçınkaya’nın da Muharrem Bey’in yanında olacağını tahmin ediyorum. Hatta ben 2-3 hafta kadar önce Ankara’ya gidip Sayın Genel Başkanım ile görüştüğümde bir açık kapı bıraktı. Ben kendisine ‘Rıza abi ile görüştünüz mü’ diye sordum. ‘Ben önümüzdeki günlerde aramızda olur diye düşünüyorum. Biz Rıza abi ile görüşüyoruz’ dedi. Ben de yaklaşık 50 yıldır tanışıyorum ve sürekli görüşüyorum. Bundan sonra da başımız da ağrısa, aklımıza bir şey de takılsa yine Rıza abi, yine Rıza abi… O bizim için her zaman duayenimiz. Önümüzdeki dönemde Rıza abinin de bizlerle birlikte olacağını umut ediyoruz.”

KİMSEYE GEL DEMEDİK AMA İSTİFA EDİP GELENLER VAR

Siyasette 36 yılı geride bıraktığını ifade eden Hacı Gölbucaklı, Bartın’da nasıl karşılandıklarını anlatırken “Biz burada aslında sırtımıza ateşten bir gömlek aldık. Ama burada bize, partimize, şahsımıza, genel başkanımıza inananlar bizi aramaya başladılar. Görevi duyurduğumuzdan itibaren geçen 2 günde sadece sosyal medya üzerinden 40 tane üye yaptık. Kimseye de gidip ‘Gelin bize üye olun’ demedik. Ben ayrıldığım CHP de dahil hiçbir partiden kimseye ‘istifa et de gel’ demedim. Ama istifalar var, devam da edecek. Ben onlara ‘Siz bilirsiniz, eğer partimize gelirseniz de başımızın üzerinde yeriniz var’ diyorum. Bakın biz 2 kişi yeni bir yola çıktık, kısa sürede 100’ün üzerinde üyemiz oldu. Örgütlerimizi oluşturuyoruz. Biz Bartın’da çok da başarılı olacağımıza inanıyorum.”

İL BİNASI KIRTEPE’DE. AÇILIŞA MUHARREM İNCE DE GELECEK

İl ve merkez ilçe yönetimlerini oluşturduklarını, Temmuz ayı içinde il, eylül ayında ise büyük kongre planlandığını anlatan Gölbucaklı, Yukarı Çarşı’daki Gözde Eczanesi’nin üst katını il binası olarak kiraladıklarını açıkladı. Hacı Gölbucaklı, genel başkan Muharrem İnce’nin il binası açılışı için Bartın’a geleceği bilgisini verdi.

HACI GÖLBUCAKLI CHP GENEL MERKEZİ TARAFINDAN GÖREVDEN ALINMIŞTI

Hacı Gölbucaklı, bu açıklamaları geçen hafta Eybey Medya’da canlı yayında yaptı. Muharrem İnce’nin Genel Başkanlığı’nı yürüttüğü Memleket Partisi’nin Bartın İl Başkanlığına Mustafa Çelik, Merkez İlçe Başkanlığına ise Hacı Gölbucaklı getirilmişti. CHP’nin eski milletvekili İnce, 2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olmuştu. Hacı Gölbucaklı ise CHP’nin Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğü 2018 Kasım’ında genel merkez tarafından görevden alındıktan sonra partiden istifa etmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hacı Gölbucaklı Memleket Partisi yolculuğunu anlattı: Rıza Abi salıklar verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir