Hasankadı, Amasra, Ulus… Evde duramıyorlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coronavirüs’le mücadele kapsamında alınan katı tedbirlere rağmen kurallara uymayanların sayısı her geçen gün artıyor. Kimisi 14 gün kuralını ihlal ediyor, kimisi de zorunlu haller dışında gezmeye çıkıyor. İşte son 24 saatteki blanço:

Hasankadı Tüloğlu Mahallesi’nde sokakta görülen 4 kişinin, 14 gün kuralını ihlal ettikleri belirlendi. Jandarma, R.A., E.A., K.A., ve E.A.’ya 14 gün karantina süresine riayet etmedikleri gerekçesiyle 3150’şerden toplam 12 bin 600 lira para cezası kesti.

14 gün kuralına riayet etmeyen iki mişiye de Amasra Çanakçılar köyünde rastlandı. Önleyici kolluk devriyesi esnasında yapılan denetimde N.A. ve B.A. isimli şahıslara da toplam 6300 lira fatura çıkartıldı.

Ulus Şirinler Köyü mevkiinde de seyehat izin belgesi olmadan trafikte durdurulan A.A. ve R.G. isimli şahıslar aynı tarife ile karşılaştı. 3150’şerden 6300 liralık ceza ile evlerine döndü.

Evde duramayanlar listesine hemen şehrin her köşesinden isimler girdi. Kızılkum köyünde sokağa çıkma yasağını ihlal eden S.Y.’ye 3150, merkez Akçalı köyünde zorunlu bir gerekçesi olmadan sokakğa çıkan S.U. ile M.U.’ya toplam 6300 lira ceza tutanağı düzenlendi.

İKİNCİ KEZ ALKOLLÜ YAKALANINDA EHLİYET 2 YIL GİTTİ

Tüm bunların yanında içinde Coronavirüs geçmeyen cezalar da vardı. Amasra Kazpınar’da yapılan jandarma denetiminde E.U., 1.34 promil alkollü yakalandı. İkinci kez yakalandığı anlaşılan sürücüye 1539 lira ceza, ehliyetine de 2 yıl el kondu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hasankadı, Amasra, Ulus… Evde duramıyorlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir