“Her ay fotoğrafını çekip Ankara’ya götürüyorum…”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlginç açıklama, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz’dan geldi. Yapımı devam eden yeni devlet hastanesiyle ilgili süreci anlatan Aldatmaz, “Yeni hastanenin Mart’a yetişmesi için her ay fotoğraflarını çekin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya iletiyorum” dedi.

BARTINSTAR/SAĞLIK 

Bartın’da gerek devlet hastanesinin fiziki yetersizliği gerekse hekim açığı nedeniyle sorunlar yaşanıyor. Yapımı 3 yıldır devam eden yeni devlet hastanesinin ne zaman biteceği merak ediliyor. Konuyla ilgili açıklama, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz’dan geldi.

Bartın Televizyonu’nda Ercan Aydın’ın sorularını yanıtlayan Aldatmaz, yeni hastanenin ne zaman biteceği sorusunu yanıtladı.  Hastane inşaatını yakından takip ettiğini ve bir an önce tamamlanması için yoğun çaba harcadıklarını anlatan Aldatmaz, “Sağlık Bakanımız da hastanemizi yakından takip ediyor. Ben de her ay fiziki durumunu fotoğraflayıp bakanımıza getiriyorum. Eksikleri gösterip bakanlıktaki diğer birimlere talimat veriyor” dedi.

SAĞLIK BAKANIMIZLA BİRLİKTE YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ 

Hastanenin bir an önce bitmesi için Bakan Koca ile düzenli görüştüklerini, bakanlıktaki diğer birimlerdeki işleri hızlandırdıklarını belirten Aldatmaz, “Binamız fiziki olarak bitme aşamasında. İçindeki teknik aletler yerleştiriyor. Yeni cihazlar, yataklarımız, mobilyalar, televizyonlar alındı. Odalar yerleştiriliyor yukarıdan aşağıya sırasıyla” bilgisini verdi.

Aldatmaz, “En iyisi olsun, düzgün olsun, bir sefer olsun diye uğraşıyoruz. Taşınmak zor bir iş, ev taşımak bile zor. En iyi şekilde olması için her ay sağlık bakanımıza gidiyorum, Bartın raporunu veriyorum. O da gerekli talimatlarını vererek hızlandırıyor. Binamızın içinde birçok iş bitti. Çevre düzenlemesiyle ilgili bazı sorunlarımız var. Ona da hava durumu müsaade etmiyor. Belki otopark kısmının birazını sonraya bırakarak açacağız. Mart ayına yetiştirmek istiyoruz. Seçimden önce açılışını yapmak istiyoruz. Cumhurbaşkanımızın açılışa gelmesini istiyoruz. Bartın’ı içinde anjiyo yapılabilen modern bir tesise kavuşturmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hekim açığı ve geç randevu sorunuyla ilgili de Yusuf Ziya Aldatmaz, şöyle konuştu: “Evet, bazı branşlarda hekim eksiğimiz var. O yüzden randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız oluyor. Ben açık olan hekim sayımızı tamamlamak için hem Sağlık Bakanımız hem de Adalet Bakanımızdan destek istedim. İnşallah en kısa sürede bu sorunu çözüp sağlıktaki aksamaları ortadan kaldıracağız.”


İŞTE MART’TA AÇILMASI PLANLANAN YENİ HASTANENİN ÖZELLİKLERİ  

Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesinde yapımı devam eden yeni hastane, bir eğitim araştırma hastanesinin özelliklerine özelliklerini:

Poliklinik Sayısı: 132 polikliniği ile geniş bir hizmet yelpazesine hitap edecek.

Kardiyoloji: Anjiyo yapılabilen bir servis olacak.

Diyaliz Üniteleri: 24 adet diyaliz ünitesi ile bölgelerine önemli bir hizmet sunacak.

Ameliyathaneler: 24 adet ameliyathanesi ile modern sağlık standartlarına uygun bir donanıma sahip olacak.

Yoğun Bakım Yatakları: 66 adet yoğun bakım yatağı ile kritik durumdaki hastalara etkili bir bakım sağlayacak.

Acil Servis Yatakları: 58 adet acil servis yatağı ile acil sağlık durumlarına hızlı müdahale imkanı sunacak.

Otopark Kapasitesi: 730 araç kapasiteli bir otoparka sahip olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Her ay fotoğrafını çekip Ankara’ya götürüyorum…”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir