İl genel meclis adaylarını açıklayan ilk parti MHP oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

2019 seçimlerinden bu yana İl Genel Meclisi’nde Orhan Ölçek tarafından temsil edilen MHP, 31 Mart 2024 seçimleri öncesi il genel meclisi adaylarını açıkladı. Birinci sırada partinin eski milletvekili adayı Aynur Yıldırım yer aldı. Parti, Orhan Ölçek’i belediye meclisi listesinde değerlendirmek istiyor.

BARTINSTAR/SİYASET

31 Mart seçimleri için zaman takvim daralıyor. Partilerin il genel meclisi ve belediye meclisi adayları listesine yönelik çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Bartın’da İl Genel Meclisi adaylarını ilk tanıtan parti MHP oldu. İl Başkanı Ercüment Özçelik, il genel meclisinin, yerel yönetimler için önemli bir mekanizma olduğunu ve kırsalda yaşayan vatandaşlara hizmet götürmenin önemli bir parçası olduğuna değindi.

MHP’nin il genel meclisi adaylarının ilk sırasında Aynur Yıldırım yer aldı. Daha önce de il genel meclisi seçimlerini kazanarak mecliste yer alan Aynur Yıldırım, ikinci döneminde milletvekilliği adaylığı için görevinden ayrılmıştı. MHP’nin neferleri arasında yer alan Aynur Yıldırım’ın ardından listede yer alan isimler şöyle sıralandı: Gökhan Ermiş, Abdullah Kömeç, Yalçın Uyan, Sefai Çakmak ve Berkan Altaytaş.

bartinstar

Başkan Ercüment Özçelik, adayları tanıtım toplantısında “Üretken belediyecilik anlayışımız, her ne kadar belediyelerimizde geçerli ise bu üretken belediyecilik anlayışı aynı zamanda il özel idaresi için de geçerlidir. Oralarda köylerimize hizmet getirebilmek, adaletli olabilmek, adaletli dağılım için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir” dedi.

Yaklaşık 5 yıldır il genel meclisinde partisinin tek üyesi olarak başarılı bir performans gösteren Orhan Ölçek, yeniden aday olmadı. MHP’nin Ölçek’i belediye meclisi listesinde değerlendirmek istediği öğrenildi. Nihai kararın önümüzdeki hafta şekillenmesi bekleniyor.

bartinstar

31 Mart seçimlerine AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı kapsamında tek adayla katıldığı için belediye meclisi listesinin doğal zorluğu var. Çünkü 2018 seçimlerinde başkan çıkartan MHP, mecliste 7 üye ile temsil edilirken AK Parti 12 üye çıkarmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İl genel meclis adaylarını açıklayan ilk parti MHP oldu
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir