‘İlçe kongrelerimiz demokratik ortamda gerçekleşti’

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Uğur Mumcu’nun kadledilişinin 27. Yıldönümü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. CHP Genel Merkezi’nin il kongresi için 23 Şubat tarihini kendilerine ilettiğini duyuran Karakaş, ilçe kongrelerini de değerlendirdi.

CHP Bartın İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Selim Karakaş, gazeteci Uğur Mumcu’yu katledilişinin 27. yılında saygı ve rahmetle andı. 24 Ocak’ın önemli bir tarih olduğunu hatırlatan Karakaş, 24 Ocak 1993’te Uğur Mumcu, 24 Ocak 2001’de Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın katledildiğini, 24 Ocak 2007’de de eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem’in aramızdan ayrıldığını hatırlattı. “Her 3 ismi saygı ve rahmetle anıyoruz” diyen Karakaş, Mumcu’nun katillerinin hala bulunamamış olması nedeniyle AK Parti hükümetlerini eleştirdi.

Daha sonra iç siyasete ilişkin soruları yanıtlayan Selim Karakaş, merkez ilçe kongresi ve il kongresine ilişkin sorulara verdiği yanıtta şunları söyledi:

“ÖNEMLİ OLAN SONUÇ. KAMUOYU ÖNÜNDE TARTIŞMAYA GEREK YOK”

bartinstar

“Bartın’da bütün kongrelerimizi, demokratik ortamda yapılması için, tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştirmeye çalıştık. Herkesin kendini ifade edebileceği zamanı oldu. En uzak köylere bile sandığı taşıyarak delege seçimini gerçekleştirdik. Bunda da başarılı olduk. Önce merkez ilçe, Amasra, Kurucaşile, Ulus kongresini gerçekleştirdik. Merkez ilçe kongresi de demokratik bir ortamda gerçekleşti. Bu bir seçimdir, bir kazananı olacak. Bu seçimde başkanımız Nazif Çomak başarılı çıktı. Önemli olan sonuç. Bunları Çok fazla kamuoyu önünde tartışmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Kendi bulunduğumuz makamın sorumluluğu içinde, gerekli gördüğümüz yerlerde gerekli açıklamayı yaparız. Kongrelerin bütün ilçelerde güzel geçtiğini düşünüyorum. Aday olmak isteyenler aday olmuştur. Onların da çalışma ortamları gerek merkez ilçe gerekse diğer ilçe yönetimleri tarafından önleri açılmıştır. Herkes kendini her ortamda demokratik olarak ifade etmiştir. Ben onlara bir kez daha teşekkür ediyorum.”

İL KONGRESİ TARİHİNİ GENEL MERKEZİMİZ BİLDİRDİ

bartinstar

“İl kongresiyle ilgili genel merkezimizle gerekli yazışmaları yaptık. İl kongresi 23 Şubat 2020 Pazar olarak belirlendi. O günü bize genel merkez veriyor. Dün uygundur şeklinde cevap geldi. İl yönetim kurulu olarak gerekli kararlarımızı alacağız. Seçilen üst kurul delegelerinin hazirun cetvellerini seçim kuruluna sunacağız. Seçim takvimini önümüzdeki günlerde başlatacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘İlçe kongrelerimiz demokratik ortamda gerçekleşti’
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir