Isparta ders oldu, Bartın’da fırtına öncesi acil toplantı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Meteoroloji, yarın ve Çarşamba günü Bartın’da şiddetli yağmur, kar ve fırtına uyarısı yaptı. Bartın Valisi Sinan Güner Afet ve Acil Durum Koordinasyon toplantısı yaptı. Geniş katılımlı toplantıda tüm birimler teyakkuza geçirildi.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Isparta’da yoğun kar yağışı nedeniyle başta elektrik olmak üzere yaşanan sorunlar Türkiye’nin gündemine oturdu. Son iki senedir benzer sorunlar, yer yer Bartın’da da kendini gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın (Salı) ve Çarşamba günü için Bartın’da şiddetli yağmur, kar ve fırtına uyarısı yapınca Bartın Valisi Sinan Güner, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Toplantısı yaptı.

Vali Güner başkanlığında yapılan toplantıda, meteorolojik verilere göre yaşanması beklenen şiddetli yağmur, kar ve fırtınanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler ele alındı.

bartinstar

TOPLANTIDA TÜM BİRİM AMİRLERİNİ UYARDI

bartinstar

Toplantıya, Vali Yardımcıları Abdullah Akdaş ve Miraç Akbulut, Kaymakam Adayı Yasin Mert, İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, İl Jandarma Komutan V. J.Alb. Yıldırım Özbaş, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yb. Safa Söylem, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Deniz Yılmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür V. Mehmet Özdemir, Başkent Edaş İl Müdürü Ali Fuat Aslan, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Enver Çayır, Afet ve Acil Durum İl Müdürü Ahmet Yıldız, İl Sağlık Müdürü Alparslan Erol, İl Tarım ve Orman Müdürü Yasin Önder, GAMER Müdürü Yasin Güney, DSİ 233. Şube Müdür V. Deniz Göçmenoğlu, Karayolları 156. Şube Şefi Serkan Akyüz, Türk Kızılay Şube Başkanı Rıza Çakın katıldı.

ELEKTRİK KESİNTİSİ, HEYELAN VE ULAŞIMLA İLGİLİ TEYAKKUZDA OLUN

Vali Güner yağış öncesi sorumlu kuruluşların İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) çerçevesinde riskli alanlarda gerekli çalışma ve tedbirlerin ivedilikle tamamlaması, özellikle taşkın ve heyelan riskine hassas bölgelerde gerekli her türlü tedbirin alınması, yağış sırasında ve sonrasında başta yol kapanması, enerji kesintisi ve haberleşmede meydana gelebilecek aksaklıkların giderilmesi için Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde oluşturulan çalışma gruplarının teyakkuzda olmaları, ayrıca uzun süreli enerji kesintisi ihtimaline karşı yeteri kadar jeneratörün hazırda tutulması, kronik hasta ve hamile vatandaşlarımızın sağlık birimlerince takip edilmesi talimatını verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Isparta ders oldu, Bartın’da fırtına öncesi acil toplantı!
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir