İşte Bartın Pandemi’de yatan hasta sayısı; bayrama dikkat

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En son Vali Sinan Güner, 24 Temmuz’da Devlet Hastanesi’nde yatan pozitif vaka sayısını 20 olarak açıklamıştı. Sayı dün 27’ye yükseldi.

74MEDYA/SAĞLIK

Covid-19 bulaşığı ile mücadelede alınan disiplinli kararlar ile Türkiye’nin en başarılı illeri arasına adını yazdıran Bartın’da son günlerde pozitif vaka sayısında artış yaşanıyor. Son olarak dün Organize Sanayi’de faaliyet gösteren bir tesktil firmasında 3 kişide pozitif vakaya rastlanınca 530 çalışan ev karantinasına alındı. Tüm çalışanlara test yapılması kararı alındı.

Hastanede yatan pozitif vaka sayısında da gözle görülür bir artış var. 74medya’nın elde ettiği bilgilere göre Bartın Pandemi’de yatan pozitif vaka sayısı, 27’ye yükseldi. Entübe hasta ise yok.

Hemen herkesin üzerinde hemfikir olduğu konu ise Kurban Bayramı hareketliliğinde bu sayının daha da artma riski var. Almanya ve İstanbul’dan gurbetçiler, Ankara’dan ise tatilciler şehirde belirgin bir hareketliliğe yol açtı. Amasra ve İnkumu en hareketli günlerini yaşıyor. 200 binlik şehir nüfusu neredeyse 500 bine dayandı. Hal böyle olunca endişeler de arttı.

Bu bayram Bartın en ciddi sınavını veriyor. Bayram nedeniyle ilan edilen kurallara uymak bu yüzden büyük önem taşıyor. Peki o önlemler neydi… Hatırlatmakta fayda var;

https://74medya.com/valilik-kurban-bayrami-tedbirlerini-duyurdu/

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İşte Bartın Pandemi’de yatan hasta sayısı; bayrama dikkat

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir