İŞTE BARTIN TSO’NUN YENİ YÖNETİMİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta yapılan 25 kişilik meslek odaları seçiminden büyük zaferle çıkan Halil Balık, beklendiği gibi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Meclis Başkanı ise Adem Akpürçek oldu. 2000’den bu yana TSO yönetimi, ilk kez tek liste halinde belirlendi.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçimler tamamlandı. Entrikalar, sokak sokak, adam adama markajlarla geçen meslek odaları seçiminde net bir galibiyet alan Halil Balık ve ekibi, yeni yönetimi de bugün belirledi. Eski başkan Cihat Çakır’ın hakkındaki dava nedeniyle istifa etmesiyle yönetim kurulu başkanlığına getirilen Halil Balık, yeni oluşturulan 25 sandalyeli Meclis’te 23 kişilik üstünlük sağlamanın özgüveniyle tüm oylamalara tek liste halinde girdi. 2000 yılından bu yana ilk kez yaşanan bu durum, Başkan Balık’ın konuşmasına da yansıdı.

BİZİM İÇİN BİR ŞEYLER YAPACAĞIZ

Halil Balık “Karşı rakibin çıkmaması, içimizden birinin aday olmaması da birlik ve beraberliğimizin bir göstergesi. Bu gelecek için önümüzdeki dönemdeki çalışmalarımız için güzel bir gösterge” ifadelerini kullandı. Balık şunları söyledi: Balık seçimler ardından “Temennimiz Meclisimizin birlik ve beraberlik içinde dört buçuk yıl sürecek görev süresince başarılı işlere imza atmasıdır. Bundan sonra hiçbir zaman için ‘siz-biz’ tartışmaları olmayacak, ‘siz-biz’ kelimesi kullanılmayacak. Sadece ‘biz’ kelimesi kullanılacak. Bizim için bir şeyler yapacağız. Yaptığımızı ‘biz’ olarak telaffuz edeceğiz. Onun için çok başarılı işlere imza atacağımıza inanıyoruz.”

4.5 YIL GÖREV YAPACAKLAR

TSO Yönetim Kurulu Başkanı: Halil Balık

TSO Meclis Başkanı: Adem Akpürçek

Birinci Başkan Yardımcısı: Hüseyin Çalıkoğlu

İkinci Başkan Yardımcısı: Özcan Yaz

Meclis katip üyesi: Alperen Yazıcı

Yönetim kurulu asil üyeleri: Güzay Gülin Aldatmaz, Fatih Mehmet Kanbur, Halil Sami Karakaş, Mehmet İlker Yıldırım, Keramettin Şenkal, Salim Cem Yıldız.

Yönetim kurulu yedek üyeleri: Sertaç Şimşek, Lütfi Bayrak, Hasan Ufuk, Çağrı Pekdiker, Faruk Arabacıoğlu, Özcan Yaz.

Disiplin kurulu asil üyeleri: Mustafa Genç, Ömer Ağartan, Hüseyin Erdem, Fikret Usta, Okay Güldal, Mücahit Abdullah Mekeç.

Disiplin kurulu yedek üyeleri: Ahmet Metin Kaleli, Arif Demirci, Özgen Ağartan, Ahmet Kalaycı, Murat Arifoğlu, Yadigar Keleş.

Genel kurul delegesi asil üyeleri: Özcan Yaz, Sertaç Şimşek.

Genel kurul delegesi yedek üyeleri: Serkan Aldatmaz, Faruk Arabacıoğlu.

 BALIK’IN LİSTESİNİ DELEN TEK GRUP NAKLİYE

TSO seçimleri için yarış aylar öncesinden başladı. TSO meclisini oluşturacak meslek komitesi  seçimleri, TSO başkanlığını düşünenler için çok önemliydi. 1700 delegeyi safına çekebilmek için potansiyel adaylar adam adama markaj yaptı. Geçen hafta yapılan komite seçimlerinde 840 üye oy kullandı. Halil Balık’ın desteklediği adaylar, 11 komiteden 10’unu kazandı. Başkanın listesini delen tek grup, 6’ncı sırada yarışan Nakliye oldu. Bu grupta Çakrazlılar Denizcilik ile Özbayrak Lojistik temsilcileri, 41 oyla Halil Balık’ın Meclis’e girmeyi başardı. Diğer grup Barış Özden ile Ercan Aydın ise 25 oyda kaldı.

Seçimlerin iddialı isimleri arasında yer İsmail Toksöz ve Muzaffer Yelkenci meclise girecek oyu sağlayamadı. Yıllardır TSO meclisinde rol üstlenen Akmazlar temsilcileri de rakiplerinden büyük fark yedi. Hüseyin Akmaz 9’uncu grupta, Erhan Akmaz ise 4’üncü grupta seçimi kaybedenleri safında yer aldı. Bu seçimde eski başkanlar Mehmet Kemik ve Cihat Çakır, Halil Balık’ı destekledi.

HALİL BALIK KİMDİR. İŞTE ÖZGEÇMİŞİ
BALMAR MARKETLERİNİN PATRONU

Halil Balık 25.06.1963 tarihinde Bartın’da doğdu. İlk ve ortaokul tahsilinden sonra Bartın Lisesi’ni bitirdi. 17 yaşında ticari hayatına başladı. Un, kepek, zahire işinin yanı sıra nakliye ve toptan gıda işletmeciliği yanı sıra baba mesleği market işletmeciliğine başladı. Babası Fahri beyin yanında uzun yıllar çalışarak gıda işinde tecrübe sahibi oldu. 1995 yılında Balmar Tüketim Mad. Tic. San. Ltd. Şti’ni kurdu. Halen 7 şubesi ile halen gıda sektöründe ticari faaliyetini sürdürüyor. Lojistik ve inşaat sektöründe de çalışmaları var. Bartın Gençlikspor’un başkanlığını yürütüyor.

2009 yılından sonra iki dönem TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2016 yılında yönetim kurulu tarafından gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde Yönetim Kurulu başkanlığına getirildi. Evli ve 2 çocuk babası.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İŞTE BARTIN TSO’NUN YENİ YÖNETİMİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir