Karakaş’tan BEDAŞ’a: Faturalardaki hızınızı arızalar için göremedik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

“Bartın halkı en temel yurttaşlık haklarından yoksun bırakıldı” diyen CHP İl Başkanı Selim Karakaş, çağrı yaptı: Gerekli tedbirleri almayanlar hakkında işlem yapılması Vali Sinan Güner’in sorumluluğundadır.

BARTINSTAR/SİYASET
20 Oca 2021, 22:21

Bartın’da kar yağışının başladığı günden bu yana yaşanan elektrik kesintileri ve yaşanan aksaklıklara tepki gösteren CHP İl Başkanı Selim Karakaş, “İhmali olanlar hakkında gerekli işlem yapılmalı” dedi.

YURTTAŞLARIMIZ GÜNLERCE ELEKTRİKSİZ, SUSUZ, TELEFONSUZ BIRAKILDI

bartinstar

Tüm uyarılara rağmen gerekli tedbirlerin alınmaması nedeniyle yaşanan sorunları “hasta, yaşlı, öğrenci, çocuk, bebek olmak üzere yurttaşlarımız günlerce elektriksiz, susuz bırakılmış, haberleşme erişiminden mahrum edilmiştir. Uzaktan eğitim alan öğrenciler bu süreçte uzaktan yapılan sınavlarına katılamamıştır. Şehir merkezinde de yağan karın temizlenmesi için yeterli ve zamanında çalışmaların yapılmaması nedeni ile de yurttaşlarımız ciddi sıkıntılar yaşamışlar ve yaşamaya devam etmektedirler” sözleriyle özetleyen Selim Karakaş, BartınStar’ın da gündeme getirdiği çağrıyı yaptı:

DİK DURMASI GEREKEN ELEKTRİK DİREKLERİ 45 DERECE…

“Bütün bunların sebebi ise il genelinde yapılması gereken alt yapı yatırımlarının yaz aylarında yapılamasından kaynaklanmaktadır. Birçok kırsal yerleşim alanında bulunan elektrik ve Telekom’a ait direklerin hali herkes tarafından bilinmektedir. Dik durması gereken elektrik direkleri doğal etkenler, bakımsızlık veya gerekli yatırımların yapılmaması nedeni ile yer yer 45 dereceye varan açılarla yatık durmaktadır. Zamanında yapılmayan çalışmaların sonucu olarak yoğun kış koşullarında elektrik tellerinin birbirine değmesi yatık duran direklerin yıkılması sebebi ile birçok köy, belde ve ilçe merkezlerine halen elektrik verilmemektedir. Gerekli tedbirlerin alınmaması nedeni ile birçok belde ve birçok köyümüze ulaşım halen sağlanamamıştır. Meteoroloji tarafından ilimizde yoğun kar yağışı olacağı daha önceden bildirilmesine ve gerekli tedbirlerin alınmasına ilişin uyarılar bizzat Valimiz tarafından yapılmasına rağmen, gerekli tedbirleri almayanlar hakkında işlem yapılması da bizzat Valimiz Sayın Sinan Güner’in sorumluluğundadır.”

SAYAÇLARI MÜHÜRLERKEN GÖSTERDİĞİNİZ SÜRATİ…

Bu süreçte Bartınlıların en temel yurttaşlık haklarından yoksun bırakıldığını vurgulayan Karakaş “Pazar gününden bu yana yaşanan bu olumsuzlukları yaşanan ağır kış koşullarına, kar yağışından kaynaklanan birkaç ağacın yıkılmasına bağlamak aklımızla alay etmektir. Enerji-Sa yetkililerine sormak lazım; faturaları tahsil ederken, pandemi koşullarında ödenemeyen elektrik faturaları nedeni ile elektriği kesip sayaçları mühürlerken gösterdiğiniz sürati, hizmet verirken neden göstermiyorsunuz?” diye sordu.

ÖĞRENCİLERİN, YAŞLILARIN VE ÇOCUKLARIN VEBALİ VAR

Selim Karakaş şöyle devam etti: “Geçen dört günden beri kesintisiz elektriğe ihtiyacı olan hastaların, sınava giremeyen, eğitim alamayan öğrencilerin, üşüyen yaşlıların ve çocukların vebalini taşıyorsunuz. En kısa zaman diliminde ilimizde enerji konusundaki aksaklıkların giderilerek her yere elektriğin verilmesini ve ulaşım sorunlarının çözülmesini ve bu süreçte ihmali olanlar halkında da gerekli işlemlerin idare tarafından yapılmasını Bartın’lı hemşehrilerimiz adına talep ediyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karakaş’tan BEDAŞ’a: Faturalardaki hızınızı arızalar için göremedik
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir