Kemerköprü ve Hükümet Caddesi’ne değişim projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tabela ve görüntü kirliliği için nihayet düğmeye basıldı. Kömerköprü ve Hükümet Caddesi’ndeki tabela kirliliği, tarihi dokuya uymayan cephe boyaları ve tenteler için Bartın Belediyesi harekete geçti.

BARTINSTAR/ÖZEL 30 Eki 2020

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şehirdeki görüntü kirliliğine karşı başlatılan projeyi BartınStar’a açıkladı. Kemerköprü Meydanı ile Hükümet Caddesi’nde kapsamlı değişimi içeren proje için Bartın Belediyesi ARGE Başkanı Aykut Oktay Ulu görevlendirildi.

MİNİBÜS DURAKLARININ TAŞINMASI İLK MECLİS GÜNDEMİNE GELECEK

Bartın Kent Müzesi’nde görüştüğümüz Başkan Cemal Akın’a Kemerköprü’deki minibüs duraklarıyla ilgili düzenlemenin ne aşamada olduğunu sorduk. Öğretmenevi’nin arkasında minibüsler için yaptıkları çalışmayı anlatan Cemal Başkan, konunun ilk belediye meclis toplantısında gündeme geleceği bilgisini verdi. Belde ve köy minibüslerinin yeni durağa taşınmasını içeren çalışma, belediye meclisinin onayına sunulacak. Meclis onayı çıkarsa Kemerköprü Meydanı’nda sadece özel halk otobüsleri hizmet verecek.

Bu projenin bölgede yaşanan trafik yoğunluğuna da doğrudan katkısı olacağını belirten Cemal Akın, günde binden fazla yolcu minibüsünün Kemerköprü’den çekilmiş olacağına dikkat çekti. Akın, Proje hayata geçtiğinde bu minibüslerin Çatmaca’dan girip Oba Restoran’ın arkasından çıkıp gideceğini ifade etti.

RENK-TABELA VE TENTE KİRLİLİĞİNE SON VERİLECEK

Ve şehirdeki görüntü kirliliği… Özellikle ana caddedeki tabela ve renk karmaşası. Başkan Akın, zaman zaman dillendirse de hazırladıkları projeye ilişkin ilk kez net ifadeler kullandı. Aykut Oktay Ulu’nun hazırlığını yaptığı projeyle Kemerköprü Meydanı’na bakan binalar ile Hükümet Caddesi’ne bakan yapılarda görüntü kirliliğine yol açan bina rengi-tabela-tentelerin yeniden yapılacağını açıkladı. “Belediye olarak bu çalışmayı üstleneceğiz” diyen Cemal Akın, projeyle tarihi çarşının şehir estetiğine uygun hale getirileceğini anlattı.

KEMERKÖPRÜ’YE ÇİLEK VE YOĞURTÇU HEYKELLERİ

Peki ya Kemerköprü Meydanı. Başkan Akın’ın seçim beyannamesinde de yer alan projenin bu çalışma kapsamında değerlendireceğini kaydeden Başkan Akın, ırmak kenarında 9 metre genişliğinde dinlenme yaşam alanı yapacaklarını, meydana da iki yeni heykel konduracakları bilgisini verdi. O heykellerin çilek ve yoğurt üreticilerini sembolize edeceğini ifade eden Cemal Akın, yeni heykellerin depodaki yerini aldığı bilgisini ilk kez paylaştı.

TRAFİK SORUNU TEK BAŞIMIZA ÇÖZEBİLECEĞİMİZ BİR KONU DEĞİL

Şehirdeki trafik yoğunluğu ne zaman çözülecek? Cemal Akın’a Bartın’da yaşayan her 10 kişiden 7’sinin trafik sorunundan bahsettiğini belirterek köprüleri hatırlatıyoruz. Soruna belediyenin tek başına çare olamayacağına dikkat çeken Cemal Akın, DSİ tarafından çalışmalarına başlanan Kız Meslek Lisesi yanı ile Gecen Mahallesinden Ağdacı Mahallesi’ne yapılacak köprülerin önemine dikkat çekti. Şehir merkezinde yol açmak için yer olmadığına dikkat çeken Cemal Akın, yeni imar planı +18 uygulamasının önemine değindi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kemerköprü ve Hükümet Caddesi’ne değişim projesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir