Konuklu-Konak Kooperatifi’nin 56. Yıl gururu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Kooperatif, Orman Genel Müdürlüğü’nün desteği ile 800 eserden oluşan bir kütüphaneyi de yöresine kazandırarak anlamlı bir projeye de ev sahipliği yaptı.  

KUMLUCASTAR/İBRAHİM ULUSOY

KONUKLU Konak Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 56. Yıl Olağan Genel Kurulunu yaptı. 1966 yılında kurulan, 300 ortağı ve 60 çalışanı bulunan S.S. Konuklu Konak Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kuruluna Ramazan Kızıl, Ersin Özsoy ve Nidayi Ergül yeniden seçilerek güven tazeledi.

Ortaklarına en fazla prim veren kooperatif olan Konuklu Konak Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 2020 ve 2021 yılında yaptığı üretim ve ciro ile bölgede birinci oldu. Tüm ortakları ile 2021 yılında 8,5 milyon ciro ve 1,5 milyon vergi ödeyerek bölgede en fazla ciro yapan ve vergi ödeyen kooperatif oldu. Yönetime geldiklerinde ekside olan kooperatifin banka mevduat hesabında bir milyondan fazla parası olması üyelerin takdirini topladı.

bartinstar


Yönetim ve denetim kurulu tescil işlemlerini tamamlayarak yeni dönemde görevine başladı.

Genel Kurula siyasiler ve kurum temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye başkanı Cemal Akın, Özel idare Genel Sekreteri Metin Çetin, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, üyeler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BİR MAİL İLE BAŞLADI… 800 ESERLİK KÜTÜPHANE AÇILDI

Konuklu-Konak Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, genel kurulu ardından anlamlı bir organizasyona da ev sahipliği yaptı. Orman Genel Müdürlüğü ile ortak yürütülen “Bir kitap Bir insan” kütüphane projesi kapsamında kurulan kütüphane hizmetine açıldı. Kooperatifin ikinci Başkanı Ersin Özsoy, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’e sosyal medya üzerinden ulaşarak kooperatif yerleşkelerinde kütüphane tesis etmek istediklerini bildirdi. Karacabey’in talimatıyla Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü harekete geçti, bölge ormancılığının tanıtılması, orman ve ağaç sevgisinin artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla tesis edilen kütüphanede orman köşesi oluşturuldu. Kütüphaneye ilk kitabı yerleştiren Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, “İnşa edilen bir kütüphane, yaratılan bir hayattır. Kütüphaneler, geçmişimiz ve geleceğimizi birbirine bağlar. Orman köylümüzün eğitim, kültür, bilgi ve zamanlarını değerlendirmekle ilgili gereksinimlerini ücretsiz biçimde karşılayan, bulundukları yörenin kalkınmasına katkıda bulunan eğitim ve kültür  kuruluşu oluşturmanın sevinci içerisindeyiz. Birlikte tesis ettiğimiz bu kütüphane artık yaşam boyu öğrenme merkezidir” dedi.


Kütüphanede, Orman Genel Müdürlüğü tarafından basımı yapılan çocuk dergileri, tanıtıcı kitaplar ve süreli yayınların yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Türk ve Dünya klasiklerinden oluşan toplam 800 esere yer verildi.


Kooperatifin genel kuruluna katılım yoğun oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Konuklu-Konak Kooperatifi’nin 56. Yıl gururu
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir