Korcan, Bartın’dan başladı Milli Takım’a kadar yüzdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Antalya’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda serbest, sırtüstü, kelebek ve kurbağalamada 6 Türkiye şampiyonluğu kazanan 15 Yaşındaki Korcan Bulut Özdemir, Türk Milli Takımı kadrosuna seçildi.

BARTINSTAR/SPOR

Hiçbir başarı tesadüf değildir. Hiçbir tesadüf de kalıcı değil. 5 yaşından 10 yaşına kadar epilepsi tedavisi gören Bartın Tuğçe Kaplandeniz Spor Kulübünü sporcusu Korcan Bulut Özdemir, 5 yıllık emeklerini elde başarılarla taçlandırdı.

11-13 Aralık tarihleri arasında Antalya’da yapılan Özel Sporcular Spor Federasyonu Türkiye Yüzme Şampiyonası, Bartın fırtınasına sahne oldu. İlimizi ve Tuğçe Kaplandeniz Spor Kulübünü temsilen yarışmalara katılan 15 yaşındaki Korcan, 6 Türkiye birinciliği, 1 de Türkiye ikinciliği kazanarak gururumuz oldu.

bartinstar

Böylelikle 6 milli takım barajını geçmeyi başaran Korcan, bileğinin hakkıyla Türk Milli Takım kadrosuna seçilerek büyük gurur yaşadı.

İşte dereceleri:

bartinstar

50 Serbest: Türkiye 1

50 Sırtüstü: Türkiye 1

100 Sırtüstü: Türkiye 1

50 Kelebek: Türkiye 1

100 Kelebek: Türkiye 1

50 Kurbağalama: Türkiye 1

100 Kurbağalama: Türkiye 1

Başarılı sporcunun antrenörü Tuğçe Kaplandeniz, Bartın’da ilkleri yaşatıp özel sporculara örnek bir başarıya imza atmaktan gururlu olduklarını söyledi.

Bartın Lisesi 10’uncu sınıfta eğitimine devam eden 15 yaşındaki Korcan Bulut Özdemir, 5 yaşından 10 yaşına kadar epilepsi tedavisi gördü. 5 yıldır profesyonel anlamda eğitim alan ve yüzen Korcan, geçen sene de 6 Türkiye Şampiyonluğu kazanmıştı. Genç sporcumuzu kutluyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Korcan, Bartın’dan başladı Milli Takım’a kadar yüzdü
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir