Lunaparklar açıldı, bir tek halı sahalar yeni normale geçemedi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Kapalı spor salonları, restoranlar açıldı, düğünler başladı, kahvehaneler oyuna başlamak için bastırıyor. Futbol okullarının faaliyetlerini yürüttüğü halı sahalar için haber yine gelmedi.

İl Hıfzıssıhha Meclisi, dün akşam olağanüstü toplanarak yeni kararlar aldı. Koronavirüs’le mücadele kapsamında Mart 16’da kapatılan lunapark ve tematik parklarının faaliyetlerinin gezici olmamak kaydı ve maske-sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yeniden açılabileceği ilan edildi.

DENİZ KIRAL: BU İLLETİN EN BÜYÜK SEBEBİ HALI SAHALAR MI?

Düğünlerin başlamasıyla birlikte salonlardan yükselen müzik sesleri sokaklarda yankılandı. Hafta sonu plajlar doluydu, spor salonları başlayalı epey oldu. Ancak kısıtlama altında kalan halı sahalar ve futbol okulları için beklenen ses hala gelmedi. Bartın Fenerbahçe Futbol Okulları sorumlusu Deniz Kıral, “Amacım bu illetin sanki en büyük sebebi halı sahalarmış ya da futbol kursları gibi yasaklanmasının amacını öğrenmek” paylaşımıyla bir süredir gösterdiği tepkiye devam etti.

bartinstar

KAHVEHANELERDE OYUNLAR BU ŞARTLARDA BAŞLAYACAK

TESK Başkanı Bendevi Palandöken de kahvelerde oyunların başlaması için çaba harcıyor. Palandöken’in “Kahvehanecilerimiz her türlü dezenfekte işlemini uyguluyor, pandemi sürecinin gerekliliklerini yerine getiriyor. Dolayısıyla her masa için sıfır yeni paket oyun kağıdı, her oyundan sonra taşların dezenfekte edilmesi gibi kurallar belirlendiğinde bunlara da titizlikle uyacaklardır. Artık neredeyse tüm hayatın kontrollü şekilde normal devam ettiği bir süreçte, gün içerisinde yalnızca çay, kahve ile maliyetini çıkartmaya çalışan kahvehaneci esnafımızın artık oyunların oynanması için müjde bekliyor” sözleri kamuoyuna yansıdı.

bartinstar
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Lunaparklar açıldı, bir tek halı sahalar yeni normale geçemedi
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir