Mazinde bir tarih yatar; ayağa kalk Ulus Çınarspor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

67 yıl önce birkaç Ulus sevdalısı tarafından kurulan Ulus Çınarspor, önce lokale çevrilen bir kahvehaneyi kulüp binası olarak kullandı. 1967’de kulüp binasına kavuştu. Şimdilerde Bartın amatör liglerine bile katılmıyor!

ULUSSTAR/SATI LÜTFİ OKÇU 5 Kas 2020

Ulus Çınar Spor Kulübü; 1953 Yılında (Başkan) Baştabib Dr. Ahmet Dizdar, Hikmet Çevik, Sadettin Okcu, Ali Türkyılmaz ve Mustafa Çakıroğlu yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kuruldu. İlk Kulüp merkezi, Atatürk Anıtı arkasındaki Dokuzlu’nun olduğu kahvehane lokal olarak düzenlenmiş, akabinde Ulus Kefalet Kooperatifi’nin Etem Ekmekçi’nin (Etem Ağa) binasına üst katına taşındı.

1955 yılında “Kanun Adamı” adlı müsamere, üyelerce tertiplenip Merkez Atatürk İlk Öğretim Okulunun içinde düzenlenerek yoğun katılım ile sergilendi. 1963 senesinde inşaatına başlanılan binanın kaba inşaatı 5550 liraya mal oldu ve 1967 senesinde kaba inşaat yapımı tamamlandı. Kulüp binasının üst kat betonunun atılmasında Zonguldak İl Encümeni Adil Ulus tarafından İl Özel İdaresi’nden hibe olarak alınan çimento ve demirler kullanılmış, ilçe halkının desteği, devlet kurumları ile birlikte Ulus Orman İşletmesine ihaleye gelen tüccarların yardımı ile birlikte bina 17 bin liraya tamamlandı.

Yıl 1976. Ulus Gençlik Spor Kulübü futbolcuları tören geçidinde. Fikri Çevik, İsmet Yaman ve Fehmi Kuru değer futbolcular ile birlikte.

1967 yılında çekilmiş olan fotoğrafta, yapımı devam eden Ulus Çınar Spor Gençlik Kulübünün yeni inşaat hali. Özel İdare Müdürü İhsan Kalyoncu, Cumhur Karagül, Fehmi Kuru, Sadi Eren, Yusuf Açıkgöz, Nazif Saraç, Mehmet Uzunçelebi ve Zeki Topaloğlu.

Fotoğraflar: Galip Arslan Özel Aile Arşivi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mazinde bir tarih yatar; ayağa kalk Ulus Çınarspor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir