Meclise taşıdı: Enerji Bakanlığı Bartın’daki durumu soruştursun

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, son dönemde Bartın’da yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili sorunu TBMM’ye taşıdı. Enerji Bakanlığı’nı göreve çağırdı.

BARTINSTAR/SİYASET

TBMM, yaklaşık 1 ay aranın ardından çalışmalarına yeniden başladı. Meclis ilk gün çalışmaları sırasında Bartın konuşuldu. CHP PM üyesi ve Anayasa Komisyonu üyesi Aysu Bankoğlu, son 15 günde Bartın’da yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili sorunu Meclis’e taşıdı.

KAR YAĞIŞI SEBEBİYLE KESİNTİ KABUL EDİLEMEZ

“Şehrimiz Bartın’da, 200’den fazla köyde ve birçok mahallede tam sekiz gün boyunca elektrik kesintileri yaşandı. Elektrik gidince vatandaşlarımız ısınamadılar, susuz kaldılar. Sadece kar yağışı sebebiyle 21’inci yüzyıl Türkiye’sinde bu kadar uzun süreli bir elektrik problemi yaşanmasını hiçbir surette kabul edemiyoruz” diyen Aysu Bankoğlu, kısa konuşmasında şu görüşleri dile getirdi:

“Elektrik dağıtımına ilişkin hizmetler, özel bir şirket tarafından sağlanıyor olsa da on yıllardır beklenen yatırımlar gerçekleştirilmek zorundadır. Kötü hava koşulları veya personel eksikliği bu bağlamda mazeret teşkil edemez. Gerekli denetimler, şartlar kötüleşmeden yapılmalıydı.

BARTIN’A YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER TEKRAR YAŞANMASIN

Elbette, yeterli giderimi sağlayamayacak olsa da, yurttaşlarımızın tazminatları ilgili şirket tarafından bir an önce, eksiksiz biçimde ödenmelidir. Bartın’a yakışmayan bu sahneleri tekrar yaşatmamak için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere Devlet de tüm organlarıyla üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli; yaşanan bu eksiklikleri bir an önce soruşturmalıdır. Ayakları yere sağlam basan ve tüm yönleriyle uygulamaya konulan bir yatırım planlamasına ihtiyaç duyulduğu açıktır.”

facebook sayfa beğenisi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Meclise taşıdı: Enerji Bakanlığı Bartın’daki durumu soruştursun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir