MHP: Artık susmayacağız. AK Parti: Meydan boş değil

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın siyaseti, MHP ile AK Parti arasında alışık olmadığımız sertlikte karşılıklı açıklamalara sahne oldu. MHP İl Başkanı Özçelik, “Yılmaz Tunç karanlık bulutunu Bartın’ın üzerinden çeksin” dedi, yanıt gecikmedi: Yüzde 54 oyla seçildik. Bu ifadeler çok çirkin…

Cumhur ittifakının iki partisi de birbirini “karalama siyaseti” yapmakla eleştirdi, iki taraf da söz verilip de yapılamayan projeleri sıraladı. Tonlamalar ağırdı. İlk açıklama MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik’ten geldi.

Özçelik’in suçlamaları, AK Parti kanadında başta Milletvekili Yılmaz Tunç olmak üzere tepkiyle karşılandı. Tunç, cevabını basın mensuplarıyla Bartın çayı üzerinde düzenledikleri tekne turu sırasında verdi. Suçlamaların pek çoğu, birbirine benzerdi. İşte karşılıklı o atışmanın özeti:

Ercüment Özçelik: Bartın’da seçimler bu güne kadar Türkiye’ye örnek olacak siyasi nezakette geçti. Ancak son günlerde seçmenlerimizi manipüle etmeye yönelik açıklamalar yapılıyor. Huzurlu bir seçim için susmamız, nezaket dışı söylemlerin artmasına yol açmaktadır. Bu yalan ve yanlış söylemlerin devam etmesi halinde sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna bildirmek istedik.

Yılmaz Tunç: MHP’nin İl Başkanı ve belediye başkanı, gittikleri toplantılarda AK Parti üzerine siyaset yapıyor, sürekli bizi karalıyor. Biz Cumhur İttifakını çok önemsiyoruz. Maalesef buna riayet etmiyorlar. Sürekli hedefte biz varız. CHP-HDP ortaklığından bahsetsinler, PKK’dan oy isteyenlere sataşsınlar. Onlara tek laf söylemeyeceksiniz, Cumhur İttifakının bir parçası olan AK Parti’nin milletvekiline sataşacaksınız. Bunu millet sandıkta affetmez.

Ercüment Özçelik: Milletvekili Yılmaz Tunç ve adaylarının söylemlerini üzülerek takip etmekteyiz. 10 Mart Pazar günü Yılmaz Tunç’un Gölbucağı’ndaki seçim ofislerinin açılışında Başkanımız Cemal Akın’ın seçim çalışmaları sırasında ‘kolay gelsin’ şeklindeki siyasi nezaketine karşılık ‘Gezmekle olmaz o, çalışacaksın. Boş sokaklarda el salla’ diye cevap vermesini saygısızlık olarak algılamaktayız. Hele ki Bartın Belediyesi’nin cenaze hizmetlerinden ücret aldığını iddia etmek, vicdana ahlaka ve hiçbir şeye sığmamaktadır… Yılmaz Tunç bir karabulut gibi şehrin üzerinden kalkmadığı sürece bu şehrin huzur bulma şansı hiç yok. Bu şehirdeki birlik ve beraberliği bozmuş bir siyasetçi…

Yılmaz Tunç: MHP’nin İl Başkanı bizim için karabulut gibi diyor. Bizim karabulut olmadığımızı Bartın halkı çok iyi biliyoruz. Bartın’a sayısız eserler kazandırdık. Bunlarla gurur duyuyoruz. Bunlar ortadayken karabulut, karabasan gibi ifadeler çok çirkin. Kavganın kimseye faydası yok. Projeler konuşsun. Kimse kimseyi karalamasın. Karalanacak siyasiler var.

Ercüment Özçelik: O ne kadar ekranlarda yalan yanlış tespitlerini dizerse dizsin, çok hukukçu, çok iyi bir pazarlamacı ve çok iyi bir siyasetçi olabilir. Ama lütfen Bartın üzerindeki gölgesini, karanlık bulutunu çeksin. Hükümetimizin yapması gereken projeleri bugün Bartın Belediyesi adıyla adlandırmaları hoşumuza gitmiyor. Bunlar devlet yatırımlarıdır. ‘Belediyeyi verirseniz, bunları yaparız’ demek bir siyasetçiye yakışmıyor.

Yılmaz Tunç: Böyle bir ortamda Ercüment beyin bizimle ilgili ifadelerini kabul etmemiz mümkün değil. 12 yıldır AK Parti burada oylarını yüzde 28’den 54’lere yükseltmişse bu milletin bizi sevmesi sayesindedir. Sen milletin sevdiği saydığı bir milletvekiline böyle ifadeler kullanırsan, 31 Mart’ta senin seçmenin de sana dersini verir.

Ercüment Özçelik: Bu yerel seçimde projeleri, hayalleri olan belediye başkan adayları var. Onlar çıkıp da kendilerini anlatsınlar. Bu şehri yönetecek olan onlar. Sayın Vekilimizin bu işin  bir yerine kendisini koyma arzusu neden var bilemiyorum. Muhataplarımız belediye başkan adaylarımızdır, Sayın Vekil değildir. Kendisi eğer 1 Nisan’dan sonrada Bartın Belediyesini kendisi yönetecekse söylesin.

Yılmaz Tunç: Bize laf söyleyen cevabını alır. Polemiğe girmek istemiyoruz. Ev toplantılarında sürekli aleyhimize konuştuklarını biliyoruz. 12 yıldır milletvekilliği yapıyorum. Meydan boş değil. Bartın Genç İşadamları Derneği’ne gidiyoruz. Orda sohbet ediyoruz. Bakıyoruz telefon kayıt yapıyor. Bize de haber verin. Gizli saklı yapmayın. Bu kaydı kim yaptı diyoruz, yanıt yok.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MHP: Artık susmayacağız. AK Parti: Meydan boş değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir